Tajlandska policja użyła gumowych kul przeciw demonstrantom

Opublikowano: 21.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 700

Specjalna policja do kontroli tłumu użyła gumowych kul przeciwko demonstrantom w historycznym centrum Bangkoku.

O 20.20 czasu lokalnego policja zażądała, aby demonstranci opuścili most Pinklao w pobliżu kampusu Uniwersytetu Thammasat, mówiąc, że za minutę otworzą ogień gumowymi kulami. Po chwili policja zaczęła strzelać gumowymi kulami z karabinów w kierunku tłumu. Demonstranci, którzy znajdują się około 50 metrów od kordonu policyjnego, próbują rzucać w policję butelkami wody. Kilkukrotnie widziano i słyszano strzały z wyrzutni rakietnic na niskiej trajektorii ze strony pozycji protestujących.

Liderzy akcji, obawiając się ponownych tarć i kontuzji demonstrantów, ogłosili zakończenie protestu około godziny 19.30 i poprosili wszystkich jego uczestników do rozejścia się.

Wiadomo o dwóch ofiarach, które zostały wywiezione przez karetkę: młodej dziewczynie, koło której eksplodował granat łzawiący i poparzył jej nogę, oraz pielęgniarzu karetki, który został postrzelony gumową kulą w nogę, kiedy wybiegł z samochodu, aby pomóc dziewczynie.

Masowe wiece młodzieżowych grup opozycyjnych odbywają się w Tajlandii regularnie od listopada-grudnia 2019 roku. Protestujący domagają się dymisji rządu premiera Chan-Ocha, którego władza jest uważana za bezpośrednią kontynuację rządów wojskowych z lat 2014-2019, uchwalenia nowej konstytucji w miejsce ustawy zasadniczej z 2017 roku, przyjętej pod kontrolą wojska i reformy monarchii tajlandzkiej, która ich zdaniem „odbiegła od zasad monarchii konstytucyjnej”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o