Tajfun Roke dotarł do Fukushimy

Opublikowano: 22.09.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 314

Tajfun Roke, który szaleje w Japonii może zagrozić elektrowni atomowej Fukushima, która została uszkodzona w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami. Pracownicy szykują się do ogłoszenia alarmu – informuje Onet.pl.

W elektrowni wstrzymano prace remontowe w reaktorze pierwszym. Sprzęt znajdujący się na miejscu jest zabezpieczany przed silnymi podmuchami wiatru. Jak zapewnia TEPCO, operator elektrowni, nie ma zagrożenia radioaktywnym wyciekiem.

Tajfun Roke dotarł do prowincji Fukushima wczoraj około godz. 21 czasu lokalnego (godz. 14 czasu polskiego), gdzie znajduje się uszkodzona przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrownia atomowa Fukushima Daiichi.

Jak podaje japońska telewizja NHK ewakuowano prawie 6 tys. osób, a 9 tysięcy zostało pozbawione prądu. Władze zaleciły opuszczenie domów ponad milionowi osób.

Roke to drugi tajfun, który nawiedził Japonię w ciągu kilku ostatnich tygodni. Jak do tej pory atak żywiołu pochłonął życie co najmniej czterech osób, dwie uznano za zaginione.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kerry 22.09.2011 12:02

    Powinni jak najszybciej rozpylić skażoną wodę ze zbiorników, a wiatr zrobi swoje. Taka tańsza dekontaminacja… 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.