Tajemniczy „most” magnetyczny między galaktykami

Opublikowano: 31.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 793

Międzynarodowy zespół astronomów okrył tajemniczy magnetyczny „most” łączący dwie galaktyki, Wielki i Mały Obłok Magellana, które znajdują się 200 tys. Lat świetlnych od Ziemi. Magnetyczny most rozciąga się na ponad 75 tys. lat świetlnych, a jego siła to jedna milionowa pola magnetycznego Ziemi.

Astronomowie odkryli pole magnetyczne zwane Mostem Magellana przez badanie sygnałów radiowych, które zmieniały płaszczyznę polaryzacji przy przechodzeniu pomiędzy galaktykami. Ten efekt, znany jako zjawisko Faradaya, zdarza się, kiedy fale radiowe przechodzą przez pole magnetyczne. Są to pierwsze tego typu struktury odnalezione w kosmosie.

Na konferencji prasowej, autorka badań Jane Kaczmarek z Uniwersytetu w Sydney stwierdziła, że te magnetyczne mosty pozostają nieznanym fenomenem astrofizycznym, który może pomóc naukowcom zrozumieć istnienie wszechświata. „Istniały teorie, że takie pola magnetyczne mogą istnieć, ale nikomu nie udało się ich zaobserwować aż do teraz. Nie wiemy jak takie rozległe pola magnetyczne się formują, ani jak wpływają na galaktyki i ewolucję. Zrozumienie ich roli jest podstawowym pytaniem, na które powinniśmy odpowiedzieć.”

Naukowcy zastanawiają się czy takie magnetyczne mosty mogą być pozostałością po mniejszych galaktykach, które zostały zaabsorbowane, lecz to nadal tylko hipoteza. Pola magnetyczne i magnetyzm w kosmosie pozostają tajemnicą, mimo tego, że są tam wszechobecne. Te pola mogą być wykryte jedynie przez ich zderzenie z inną materią lub energią, co czyni je trudnymi do odkrycia.

Autorstwo: B
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maciek 01.06.2017 07:28

    a może to jest śmieć magnetyczny a nie most?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.