Tajemnicze budowle Egipcjan

Opublikowano: 21.04.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 789

Opowiem o niezwykłej budowli, jaką jest Ozyrejon oraz świątynia Pepi I. Pierwsza z wymienionych stanowi według wielu budowlę prehistoryczną, niezorientowaną według osi północ-południe (podobnie jak świątynia faraona), jak inne budowle egipskie. Ozyrejon zbudowano z ogromnych i dokładnie obrobionych 100-tonowych bloków granitowych. Na jednym z nich znajduje się figura geometryczna, tzw. kwiat życia, którego nie dało wykonać się za pomocą dostępnych wtedy narzędzi. Świątynia Pepi I, to budowla zbudowana z piaskowca i wapienia. W środku znajduje się mnóstwo płaskorzeźb, w tym Lista Królów z Abydos, a także znana belka, na której przedstawiono pojazdy „bogów”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o