Tajemnicza spiralna poświata na nowozelandzkim niebie

Opublikowano: 27.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1355

Mieszkańcy Nowej Zelandii byli świadkami niezwykłego zjawiska na niebie. Nagle mogli zobaczyć wyraźną spiralę, która jaśniało na nocnym niebie. Wielu było zdumionych tym co widzą na własne oczy.

https://www.youtube.com/watch?v=4c-6Uc7MDAI

Zjawisko przypominało wolno obracający się dysk światła z długimi kolcami. Niektórzy twierdzą, że to było jak ogromna galaktyka spiralna, która po prostu wisiała na niebie i powoli dryfowała.

W Internecie od razu pojawiło się wiele hipotez wiążących to zjawisko ze zjawiskami paranormalnymi. Istnieje jednak również wersja naukowa. Według fizyka Richarda Eastera z Uniwersytetu w Auckland może to być ślad po rakiecie, za pomocą której umieszczono satelitę na orbicie. Kiedy paliwo jest wyrzucane z tyłu, ma zasadniczo wodę i dwutlenek węgla. Na krótko tworzą się wtedy finezyjne chmury w przestrzeni oświetlone słońcem z powodu dużej wysokości. Spirale to przeważnie odrzucone człony rakiety po oddzieleniu od reszty rakiety. Są one regularnie obserwowane wszędzie tam, gdzie znajdują się kosmodromy.

W przeszłości podobne zjawisko obserwowano w Australii i Chinach.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.