Tajemnicza śmierć młodego żołnierza z Białorusi

Opublikowano: 11.06.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1844

Na granicy polsko-białoruskiej, w okolicach Usowa w obwodzie grodzieńskim, doszło do tragicznego zdarzenia. Znaleziono ciało 22-letniego pogranicznika, którego tożsamość nie została ujawniona. Białoruskie służby graniczne informują, że przyczyny śmierci są w trakcie wyjaśniania.

Białoruskie służby w oficjalnym komunikacie podały, że ciało pogranicznika „nosi znamiona samobójstwa”. Samobójstwo jest częstym wyjaśnieniem śmierci żołnierzy, co oczywiście budzi podejrzenia o możliwe inne przyczyny.

Nie podano danych zmarłego Białorusina. Wiadomo jedynie, że miał 22 lata, a w wojsku służył od października 2023 roku. „Młody mężczyzna, urodzony w 2002 roku, został powołany do wojska w październiku ubiegłego roku i odbył służbę wojskową. W swojej służbie zawsze wyróżniał się pozytywnie. W chwili tragedii młodszy sierżant pełnił służbę w patrolu granicznym strzegącym granicy państwa” – czytamy w komunikacie Państwowego Komitetu Pogranicznego Białorusi.

Zdarzenie to ma miejsce w czasie, gdy na granicy polsko-białoruskiej panują coraz większe napięcia. Według najnowszego komunikatu Straży Granicznej, tylko w miniony weekend odnotowano ponad 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Zatrzymano także kilka kolejnych osób za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Migranci próbowali przekraczać granicę w rejonie działania placówek SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce i Czeremsze. „W rejonie Dubicz Cerkiewnych odnotowaliśmy kilka sytuacji, kiedy migranci byli bardzo agresywni. Rzucali w stronę polskich patroli konarami, gałęziami oraz petardami. W działania były zaangażowane wszystkie służby” – poinformowała rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz.

W czerwcu odnotowano już 1650 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Liczba imigrantów szturmujących polską granicę sukcesywnie rośnie. Od początku maja takich prób było ponad 8000, w kwietniu prawie 3400, a w całym 2024 roku ponad 17 000 prób.

Autorstwo: KM
Na podstawie: o2.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.