Tajemnicza choroba „buszuje” w Indiach

Opublikowano: 09.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1304

Przyczyną tajemniczej choroby w północnym indyjskim stanie Andhra Pradesh może być zatrucie ołowiem i niklem, ślady których znaleziono w wodzie i w mleku, poinformowała kancelaria głównego ministra stanu.

„Pełna informacja o tym, co spowodowało tajemniczą chorobę, będzie znana dopiero po tym, jak centralne resorty przedstawią swoje raporty. W pierwszej kolejności, zostało ustalone, że przyczyną jest ołów” – zaznaczył zastępca lidera stanu ds. ochrony zdrowia Alla Kali Krishna Srinivas. Razem z tym w raporcie odnotowano, że to wstępne dane i należy poczekać na wyniki dodatkowych badań.

Ponad 800 osób zaraziło się nieznaną chorobą w Indiach, jedna osoba zmarła. Pacjenci skarżyli się na dreszcze i zawroty głowy, bóle głowy, epilepsję i nagłe omdlenia. Lekarze nie mogli ustalić przyczyny dolegliwości, władze Indii nie opublikowały do tej pory oficjalnych danych.

„Indyjski Instytut Technologii Chemicznej i inne instytuty przeprowadzają dodatkowe badania, ich rezultaty oczekiwane są w najbliższym czasie. Główny minister polecił władzom przeprowadzenie dokładnych badań zawartości metali ciężkich w organizmach pacjentów i stale monitorował proces leczenia” – głosi oświadczenie kancelarii.

Według danych lokalnych organów ochrony zdrowia, w sumie ucierpiało 505 osób, ponad 370 wyzdrowiało, a jeszcze 120 pozostaje w szpitalach. Mimo to 19 osób zostało wysłanych do większych miast stanu Widźajawada i Guntur w celu otrzymania zaawansowanej pomocy medycznej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o