Tajemnice Sahary. Nabta Playa

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 414

Sahara, to naprawdę niezwykle zagadkowe miejsce na naszej planecie. W tej audycji opowiadam o Nabta Playa, czyli stanowisku archeologicznym, gdzie odkryto ślady po obecności nieznanego nam ludu. Odkryto m.in. tzw. kolisty kalendarz, a także grupy megalitów i rzeźby. Okazało się, że Nabta Playa, to obserwatorium astronomiczne. Rzędy megalitów przedstawiają położenie gwiazd na niebie tysiące lat temu. W Kolistym Kalendarzu środkowe kamienie ukazują trzy gwiazdy Oriona. Dopasowanie kamieni i gwiazd miało miejsce 4 940 lat p.n.e. oraz 16 500 lat p.n.e. ! Nie jest to koniec rewelacji, a w zasadzie początek, ponieważ naukowcy doszli do innych przełomowych odkryć. Prawdopodobnie w Nabta Playa zapoczątkowana została kultura Starożytnego Egiptu, a Egipcjanie odziedziczyli wiedzę i technologię od mieszkańców Sahary.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o