Tajemnica podziemnej bazy Obcych w Nowym Meksyku

Opublikowano: 15.12.2018 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3139

Pod koniec lat 1970. pojawiły się pierwsze pogłoski o rzekomej tajnej bazie, zlokalizowanej pod masywem Archuleta Mesa w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Według ówczesnych teorii, ten wojskowy obiekt miał znajdować się pod całkowitą kontrolą wrogich i niebezpiecznych istot pozaziemskich, które porywały a nawet pożerały ludzi. Czy również i w tej legendzie, kryje się ziarnko prawdy?

Zgodnie z powielaną historią, w 1979 roku na terenie bazy miało dojść do konfrontacji pomiędzy personalem wojskowym a wrogo nastawionymi przedstawicielami obcej cywilizacji. Obiekt, który niegdyś pełnił rolę łącznika pomiędzy ludźmi a kosmitami, został całkowicie opanowany przez przybyszy z kosmosu. Naoczni świadkowie wspominają wielu zaginionych pracowników bazy, którzy prawdopodobnie zostali pożarci przez żarłocznych kosmitów. Czy te opowieści mogą być prawdziwe?

Pierwsze teorie na ten temat narodziły się za sprawą Paula Bennewitza. Mieszkańca tego regionu, który w latach siedemdziesiątych zarządzał firmą Thunder Scientific, pomagającą w zabezpieczeniu tajnej bazy Dulce. Pewnego dnia Bennewitz wychwycił dziwne sygnały w swoim odbiorniku radiowym. Mężczyzna zaczął łączyć kolejne fakty, gdy zobaczył dziwnie wyglądające obiekty, szybujące nad bazą w nocy i o poranku.

W miarę upływu kolejnych tygodni, Bennewitz zaczął wierzyć, że coś nadprzyrodzonego faktycznie dzieje się w murach bazy. Nabierał nawet przekonania, że istoty pozaziemskie szykują się do przejęcia naszej planety. Punktem dowodzenia ich akcji miała być właśnie tajna baza pod miastem Dulce. I to właśnie dlatego, Bennewitz przygotował specjalny raport na podstawie swoich obserwacji i wysłał jego kopie do FBI, CIA, NASA, a nawet do Białego Domu.

Ku zdziwieniu mężczyzny agenci wywiadu nakazali mu, by zaprzestał dalszych obserwacji i zachował zdobytą wiedzę tylko dla siebie. Bennewitz nie wziął sobie jednak tych gróźb do serca i nadal poszukiwał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Ostatecznie amerykański wywiad przybrał inną taktykę zniechęnia mężczyzny i przekazywał mu straszne opowieści o tym, co rzekomo działo się w podziemnej bazie. Pod wpływem historii o kosmitach pożerających ludzi, Bennewitz stawał się coraz bardziej paranoiczny. W ostateczności doprowadziło go to do całkowitego załamania psychicznego.

Trudno dzisiaj jednoznacznie zweryfikować prawdziwość teorii Bennewitza, lecz wielu badaczy odrzuca je i sugeruje, że mężczyzna natknął się nie na obcą działalność, lecz na ściśle tajne programy amerykańskich sił wywiadowczych. Wojsko postanowiło przestraszyć Bennewitza, by ten nie zbliżał się do tajnej bazy i nie prowadził dalszych obserwacji. Badacze zjawisk paranormalnych do dziś zadają sobie jednak jedno pytanie: A co, jeśli służby powiedziały mężczyźnie prawdę?

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: Pixabay.com (CC0)
Na podstawie: MysteriousUniverse.org
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.