Tajemnica Imperium Akadu

Opublikowano: 12.07.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 765

W III tysiącleciu p.n.e. na terenie południowej Mezopotamii powstało największe znane wówczas imperium założone przez króla Sargona Wielkiego. Był to kres dominacji władców sumeryjskich na własnej ziemi, ponieważ Sargon uchodził za Semitę. Okazuje się, że za legendarnym uzurpatorem kryje się wiele nierozwiązanych tajemnic. Według zapisów sprzed tysięcy lat, Sargona urodziła kapłanka, nie znał on ojca. Kapłanka pewnego dnia ułożyła dziecko w koszu zaklejonym bitumem i puściła z biegiem rzeki- ta część historii króla przypomina żywo opowieść o biblijnym Mojżeszu spisaną o 1000 lat wcześniej. Następnie malec znaleziony został przez irygatora Akki, a następnie zaopiekowała się nim bogini Isztar, której stał się ulubieńcem. Niezwykła historia, która zdradza nam, że być może Sargon Wielki należał do tych osób, które miały związki genetyczne z bogami. Sam król przypisywał sobie boskie pochodzenie. Jeszcze ciekawiej rysuje się cała opowieść, gdy porównamy żywot Sargona i biblijnego Nimroda. Czy te dwie postacie, to naprawdę jeden władca?

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.