Tajemnica fortów w Szkocji

Opublikowano: 13.04.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 580

W Szkocji oraz w innych krajach europejskich i nie tylko, wznoszono forty zbudowane z kamienia i drewna. Wydaje się, że poziom zaawansowania technicznego tych budowli nie wykraczał poza wiedzę i możliwości dawnych ludów. Badacze zauważyli jednak, że kamienne mury są zeszklone, czyli poddane zjawisku witryfikacji. Aby mogło dojść do stopienia skał na fortyfikacje musiała działać temperatura rzędu przynajmniej ok. 1000 stopni C. Okazuje się, że liczne badania nie dały odpowiedzi, co doprowadziło do witryfikacji oprócz hipotez naukowca, który rzetelnie zbadał temat, odbiegając od istniejących schematów popartych w środowisku naukowym.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o