Tajemnica Abusir

Opublikowano: 26.07.2018 | Kategorie: Audycje

Tajemnica Abusir

Liczba wyświetleń: 527

Starożytny Egipt skrywa w sobie wiele tajemnic. W kompleksie budowli Abusir można znaleźć ślady użycia zaawansowanej technologii. Budowniczy potrafili obrabiać najtwardsze kamienie, tworząc z nich geometryczne konstrukcje takie jak sarkofagi czy okrągłe otwory z granitu. Wycinanie wzorów z diorytu, bazaltu czy granitu jest bardzo trudnym zadaniem, jednak dla starożytnych Egipcjan nie było to większym problemem. Dziś najczęściej korzystamy z diamentowych wierteł, jednak Egipcjanie nie mieli dostępu do takiej technologii. Sami opowiadali, że mistrzowie obróbki kamienia korzystali z porad bogów takich jak Ptah czy Set. W sąsiedniej żydowskiej kulturze znane są historie o tajemniczym diamentowym urządzeniu zwanym szamir, udostępnionym Salomonowi przez Asmodeusza. Czy Egipcjanie również korzystali z takiego urządzenia? Jakichkolwiek narzędzi używali wówczas Egipcjanie to wiedza ta zaczęła stopniowo zanikać w czasach kolejnych dynastii, aż w końcu przepadła w mroku dziejów. Być może nigdy nie dowiemy się w jaki sposób ani dzięki czyich nauk powstał ten niezwykły kompleks budowli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Brev
Gość
Brev

Coś nie działa! Film się nie uruchamia.