Szykuje się imigracja z Filipin

Opublikowano: 13.06.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 665

Przedwczoraj w Warszawie przebywała delegacja filipińskiej Agencji Rządowej ds. Eksportu Wykwalifikowanej Siły Roboczej. Tematem jej rozmów z Izbą Handlową Polska-Azja była oczywiście kwestia napływu filipińskiej, taniej siły roboczej do naszego kraju, która ma zasilić sektory budownictwa, przemysłu oraz hotelarstwa, o czym informuje były prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński.

To właśnie polityk PSL-u i wicepremier oraz minister gospodarki w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz jest prezesem wspomnianej Izby Handlowej Polska-Azja, dlatego to właśnie on dość lakonicznie poinformował o tym spotkaniu na swoim Twitterze. Piechociński na łamach tej sieci społecznościowej napisał, iż w Warszawie przebywała delegacja filipińskiej Agencji Rządowej ds. Eksportu Wykwalifikowanej Siły Roboczej.

Wśród filipińskich delegatów znajdował się m.in. niejaki Maciej Śmigielski, czyli Polak mieszkający na co dzień w tym azjatyckim państwie. Celem rozmów było oczywiście ściągnięcie do naszego kraju kolejnych imigrantów, a mieliby oni zasilić sektory budownictwa, przemysłu oraz hotelarstwa. Za proces ten odpowiadać ma agencja EuroKadra, będąca członkiem Izby kierowanej przez Piechocińskiego.

W ostatnim czasie nasila się propaganda pracodawców, chcących ściągać obecnie tanią siłę roboczą z regionu Azji Południowo-Wschodniej, a także innych regionów tego kontynentu, ponieważ wyczerpywać mają się zasoby pracowników z Ukrainy. Dlatego w ubiegłym tygodniu w Uzbekistanie przebywał wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Papierz, który rozmawiał m.in. o napływie uzbeckich imigrantów do naszego kraju.

Na podstawie: Twitter.com/Piechocinski
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Starzy niewolnicy nie chcą pracować i wyjeżdżają do bogatszego pana więc trzeba przywieźć nowych. Póki podatki nie zostaną obniżone nikomu nie będzie się opłacało tu pracować i za jakiś czas nowi niewolnicy uciekną do bogatszych.

Aida
Użytkownik

Polecam poczytać; http://www.wykop.pl/ramka/2463975/porownanie-opodatkowania-pracy-oraz-wyplaty-netto-w-polsce-i-wielkiej-brytanii/
Wyliczenia sprzed 3 lat, ale kwoty i dziś byłyby podobne, a raczej dysproporcje.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

@pudson- składka emerytalna, rentowa i zdrowotna to też podatki, zapoznany Holender jak usłyszła o wysokości składek (2010 rok) powiedział że nasz rząd to mafia- nie mylił się!