Szykujcie się do długiego kryzysu energetycznego!

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2838

Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z tego, że to może być bardzo trudna zima. Przestają one ukrywać to przed społeczeństwem i rozpoczęły kampanie informacyjne, które można traktować jako instrukcję dla tych, którym zabraknie prądu nie na kilka godzin, ale kilka dni lub tygodni.

Ostrzeżenia dla mieszkańców wydały już ministerstwo obrony Austrii, rząd Niemiec, władze Szwajcarii oraz służby cywilne Hiszpanii. Zalecają, aby ludność zaopatrzyła się świece, baterie, zapałki, tranzystorowe radio, uzupełnioną apteczkę pierwszej pomocy, dużą ilość wody pitnej w baniakach oraz żywność w puszkach. Każdy powinien mieć przygotowany plecak z odzieżą na pięć dni, uzupełniony środkami pierwszej pomocy, artykułami higieny osobistej oraz żywnością z długim terminem ważności.

Służby ostrzegają, aby w czasie blackoutu nie używać samochodów, gdyż nie będzie działała sygnalizacja świetlna, a drogi mogą być zakorkowane przez auta, którym zabrakło benzyny. Władze Szwajcarii twierdzą wprost, że brak elektryczności może mieć o wiele gorsze konsekwencje niż pandemia COVID-19. Obawiają się one tego, że zdarzy się to w ciągu najbliższych czterech lat – do 2025 roku.

Antonio Turiel – badacz z największej w Hiszpanii publicznej instytucji naukowej – uważa, że wszystkie kraje Europy są narażone na braki dostaw prądu. Podkreśla, że przerwy w dostawach energii elektrycznej potrwają od kilku dni do nawet kilku tygodni. Do tej pory państwom Starego Kontynentu udawało się równoważyć niestabilności przesyłu energii przy użyciu regulatorów mocy do włączania i wyłączania elektrowni cieplnych. Działo się to przy użyciu gazu, a jak wiadomo obecnie odczuwalny jest coraz większy brak tego surowca.

Co więcej, zdaniem Turiela, obecny kryzys energetyczny, to nie jest coś, czego nie można się było spodziewać. Władze były go świadome od lat, a jednak zrobiły niewiele, żeby mu zapobiec.

Dlatego instruktaży pod tytułem: „Blackout: co robić, gdy nic nie działa” – będzie coraz więcej.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Wygląda na to, że nadchodzi moment, gdy zrealizują drugi punkt planu ujawnionego w filmie „Szach-mat dla ludzkości” z 2012 r.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Jaccyb74 08.11.2021 22:55

  Najzabawniejsze jest to że kiedy poinformowałem moją rodzinę która mieszka w Polsce że dzieją się ciekawe rzeczy na świecie tj. Chiński rząd informuje ludność aby sie przygotowac do zimy i robić zapasy, kraje zachodnie mówią to podobnie i że chyba byłoby wskazane żeby też o tym pomyśleli, to na taką informację otrzymałem poniższą odpowiedź.
  – ależ ty to jesteś głupi tu nic takiego nie mówią w telewizji. Przecież Polski rząd by poinformował rodaków itd. To niemożliwe ze Chiński rząd jest lepszy niż Polski ….
  itd itp
  Zostałem nazwany foliarzem i teoretykiem spiskowym. Ciekawy jestem co powiedzą gdy nastąpi blackout i/lub brak żywności. Ja zrobiłem swoje dałem im znać baa nawet podesłałem linki ze stron europejskich itd
  Załamka !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.