Szwedzkie radio zakazuje używania „rasistowskich” słów

Opublikowano: 22.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 693

Szwedzki publiczny nadawca radiowy zapowiedział wprowadzenie cenzury na swoich profilach w mediach społecznościowych. Usuwane mają w nich być komentarze, których autorzy będą używać słów uważanych przez te medium za „rasistowskie”. Dla Sveriges Radio do tej kategorii można zaliczyć między innymi określenia typu Eskimos czy Indianin.

Na swoim oficjalnym profilu na portalu „Facebook”, rozgłośnia radiowa umieściła specjalny komunikat. Ogłosiła w nim wprowadzenie ograniczeń w komentarzach pod wpisami w mediach społecznościowych. W dużej mierze ma to być związane z dyskusją dotyczącą producenta lodów, który miał nazwać jeden ze swoich produktów na cześć wodza amerykańskich Indian.

Z powodu kontrowersji wynikających z nazwy „Siedzący Byk”, szwedzki nadawca publiczny zamierza napiętnować określenia narodowościowe czy etniczne mające mieć rzekomo „rasistowski” wydźwięk. Usuwane będą więc komentarze zawierające określenia typu wspomnianego Indianina czy też Eskimosa.

Sami producenci lodów już od kilku tygodni znajdują się na celowniku szermierzy politycznej poprawności. W ubiegłym tygodniu jeden z duńskich producentów zapowiedział, że zakończy produkcję marki lodów „Eskimo”, ponieważ określenie te jest krytykowane jako „rasistowskie” właśnie przez społeczność mieszkańców obszaru arktycznego.

Na podstawie: Friatider.se, Nyheteridag.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.