Szwedzkie Malmö zamierza walczyć z „islamofobią” w sieci

Opublikowano: 20.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1447

Na zlecenie samorządu Malmö przeprowadzono badania dotyczące „mowy nienawiści” w internecie. Okazało się, że na grupach dyskusyjnych poświęconych trzeciemu największemu miastu w Szwecji roi się od wpisów „islamofobicznych” i wymierzonych w imigrantów. Z tego powodu miejskie władze zamierzają współpracować z policją, aby stworzyć wraz z nią „cyfrowy zespół bezpieczeństwa”.

Do badania poziomu „mowy nienawiści” w sieci internetowej wykorzystano pilotażowy program organizacji Nordic Safe Cities. Analizy oparte o algorytmy wyszukiwały więc określone sformułowania, które pojawiały się w dyskusjach na otwartych grupach i profilach w popularnych mediach społecznościowych. Ogółem na samym Facebooku zbadano blisko 700 grup i stron oraz ponad 400 wątków.

Z wykonanych analiz wynika, że w dyskusjach związanych z Malmö pojawia się wiele przypadków „nienawiści do mniejszości”. Blisko 70 proc. tego typu komentarzy poświęcona jest miejscowym muzułmanom i imigrantom pochodzącym z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

Malin Martelius, koordynator ds. bezpieczeństwa w urzędzie Malmö, od dawna dostrzega dużą liczbę „islamofobicznych” komentarzy. Są one bowiem widoczne także na oficjalnych profilach trzeciego największego szwedzkiego miasta.

Lokalny samorząd nie poprzestanie na dokonywaniu podobnych analiz. Wraz z miejscową policją zamierza powołać „cyfrowy zespół bezpieczeństwa”, który miałby „zapobiegać, przeciwdziałać i zarządzać polaryzacją w debacie internetowej”. W ten właśnie sposób Malmö chce „wzmocnić społeczeństwo obywatelskie”.

Na terenie Malmö znajduje się jedna z najniebezpieczniejszych „no go zones”, czyli zamieszkana niemal całkowicie przez imigrantów dzielnica Rosengård. Regularnie mają tam miejsce zamieszki, podpalenia samochodów, czy protesty przeciwko rzekomej dyskryminacji muzułmanów.

Na podstawie: Fratider.se, Malmo.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 20.10.2022 16:59

    lepiej żeby walczyli z islamistami mordującymi ludzi na ulicach

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.