Szwedzki sąd zdecydował o ekstradycji z Polski Rosjanina, który wywiózł swoje dzieci

Opublikowano: 17.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 482

Szwedzki sąd wydał postanowienie o ekstradycji z Polski Rosjanina Denisa Lisova, który wywiózł do Polski trójkę swoich dzieci. Adwokat odwoła się od tej decyzji, powiedział “Sputnikowi” we wtorek polski prawnik Bartosz Lewandowski.

„Wczoraj wydano postanowienie o ekstradycji pana Lisova na terytorium Królestwa Szwecji. Jesteśmy w kontakcie z obrońcą pana Lisova w Szwecji. O ile wiem, odwołał się od tego postanowienia” – powiedział Lewandowski.

Jednocześnie polscy obrońcy „nie wiedzą jeszcze, czy istnieje europejski nakaz aresztowania”. „Nie wykluczamy jednak, że ten dokument się pojawi” – powiedział rozmówca agencji.

Wyjaśnił, że europejski nakaz aresztowania „zobowiąże polską stronę do podjęcia odpowiednich kroków – do ustalenia miejsca pobytu pana Lisova i zatrzymania go”

„Polskie władze zgodnie z europejskim nakazem aresztowania “będą miały formalny obowiązek zatrzymania” Lisova” – wyjaśnił Lewandowski. „Tymczasem wszystko będzie zależeć od prokuratora, czy zdecyduje się aresztować Lisova, czy nie. Zrobimy wszystko, aby nie było aresztowania” – dodał.

Adwokat wyjaśnił, że jeśli Lisov mimo wszystko zostanie aresztowany, to w tej sytuacji polski Sąd Rodzinny decyduje o tymczasowym umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej w Polsce.

Zdjęcie: Alexei Bukchin
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 17.04.2019 13:28

    Szwedzki sąd to se może…. Jak wydadzą mordercę brata adama michnika – stefana michnika. Póki co szwedzi zlewają europejski nakaz aresztowania ciepłym moczem :
    https://www.tvp.info/40469898/jest-wniosek-o-areszt-stefana-michnika-w-szwecji

  2. emigrant001 17.04.2019 13:38

    pytanie czy to co mogą Szwedzi mogą też Polacy, czy po telefonie z Berlina lub Brukseli już nie mogą. To się wkrótce okaże.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.