Nakaz aresztowania Rosjanina, który wywiózł dzieci do Polski

Opublikowano: 13.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1629

Sąd rejonowy w Oerebro wydał nakaz aresztowania Rosjanina Denisa Lisova, który zabrał swoje dzieci z rodziny zastępczej i wywiózł do Polski. Szwedzki prokurator uważa, że dzieci są pozbawione właściwej opieki, a mężczyzna może zacierać dowody.

Jak informuje PAP, w pisemnym postanowieniu sąd wyjaśnia, że Denis Lisov jest podejrzany o samowolne wywiezienie córek ze Szwecji po tym, jak nie odprowadził ich do rodziny zastępczej po 6-godzinnym widzeniu 30 marca.

Według szwedzkiego sądu aresztowanie Lisova jest niezbędne, ponieważ istnieje ryzyko, że będzie on unikać wymiaru sprawiedliwości, utrudniać postępowanie oraz zacierać dowody lub w inny sposób komplikować dochodzenie.

Obywatel Rosji Denis Lisov i jego trzy córki: 13-letnia Sofia, 7-letnia Serafima i 5-letnia Alisa, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej na lotnisku w Warszawie, z którego usiłowali wylecieć do Moskwy.

Do tego czasu rodzina mieszkała w Szwecji. Matka dzieci ciężko zachorowała, trafiła do szpitala i przez fakt, że ojciec rzekomo nie mógł poradzić sobie z opieką nad dziećmi, szwedzkie służby specjalne przekazały je arabskiej rodzinie zastępczej, pochodzącej z Libanu.

W Polsce mężczyzna wystąpił do polskich władz z oficjalnym wnioskiem o przyznanie mu statusu uchodźcy. Polski sąd postanowił, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przyznania statusu uchodźcy dzieci będą przebywać pod opieką ojca w Warszawie.

Dzieci i ojciec są już bezpieczne. W rozmowie przed kamerą mówią o tym, że chcą teraz jedynie spokoju i bardzo cieszą się, że mogą w końcu wszystkie razem być ze swoim ojcem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luzak1977
Użytkownik
luzak1977

“Szwedzki prokurator” hahaha.