Nakaz aresztowania Rosjanina, który wywiózł dzieci do Polski

Opublikowano: 13.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1530

Sąd rejonowy w Oerebro wydał nakaz aresztowania Rosjanina Denisa Lisova, który zabrał swoje dzieci z rodziny zastępczej i wywiózł do Polski. Szwedzki prokurator uważa, że dzieci są pozbawione właściwej opieki, a mężczyzna może zacierać dowody.

Jak informuje PAP, w pisemnym postanowieniu sąd wyjaśnia, że Denis Lisov jest podejrzany o samowolne wywiezienie córek ze Szwecji po tym, jak nie odprowadził ich do rodziny zastępczej po 6-godzinnym widzeniu 30 marca.

Według szwedzkiego sądu aresztowanie Lisova jest niezbędne, ponieważ istnieje ryzyko, że będzie on unikać wymiaru sprawiedliwości, utrudniać postępowanie oraz zacierać dowody lub w inny sposób komplikować dochodzenie.

Obywatel Rosji Denis Lisov i jego trzy córki: 13-letnia Sofia, 7-letnia Serafima i 5-letnia Alisa, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej na lotnisku w Warszawie, z którego usiłowali wylecieć do Moskwy.

Do tego czasu rodzina mieszkała w Szwecji. Matka dzieci ciężko zachorowała, trafiła do szpitala i przez fakt, że ojciec rzekomo nie mógł poradzić sobie z opieką nad dziećmi, szwedzkie służby specjalne przekazały je arabskiej rodzinie zastępczej, pochodzącej z Libanu.

W Polsce mężczyzna wystąpił do polskich władz z oficjalnym wnioskiem o przyznanie mu statusu uchodźcy. Polski sąd postanowił, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przyznania statusu uchodźcy dzieci będą przebywać pod opieką ojca w Warszawie.

Dzieci i ojciec są już bezpieczne. W rozmowie przed kamerą mówią o tym, że chcą teraz jedynie spokoju i bardzo cieszą się, że mogą w końcu wszystkie razem być ze swoim ojcem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luzak1977
Użytkownik
luzak1977

“Szwedzki prokurator” hahaha.