Szwedzka policja przyznaje, że imigranci stoją za przemocą gangów

Opublikowano: 18.01.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1278

Szef szwedzkiej policji Anders Thornberg wprost przyznał, że wzrost przestępczości i przemocy gangów jest związany z masową imigracją. Funkcjonariusze nie są zaś w stanie reagować na rosnącą liczbę strzelanin i zamachów bombowych, bo muszą między innymi zajmować się blisko 24 tysiącami prób samobójczych rocznie.

Thornberg zorganizował konferencję prasową dotyczącą bezpieczeństwa Szwecji. W jej trakcie poinformował, że w 2020 i 2021 roku w jego kraju zastrzelonych na ulicach zostało łącznie ponad sto osób. To właśnie działalność przestępczych gangów jest obecnie największym zagrożeniem. Składają się zaś one z imigrantów niezintegrowanych z resztą społeczeństwa.

Zdaniem szefa szwedzkiej policji sytuacja stała się niezwykle poważna. Jest ona związana głównie z gwałtownym wzrostem popytu na narkotyki, przyspieszającym rozwojem technologicznym i cyfryzacją, masową imigracją i brakiem integracji.

Z powyższych powodów Thornberg opowiada się między innymi za reformą systemu społecznego. Pracownicy socjalni powinni być więc obecni na wszystkich 61 „wrażliwych obszarach” w Szwecji, a kary za przestępczość zorganizowaną winny zostać podwyższone. W tym ostatnim przypadku pomogłaby chociażby łatwiejsza konfiskata majątku.

Policjant zwrócił uwagę na problem związany z wymianą informacji pomiędzy służbami i urzędami. Po części jest to związane z przepisami o ochronie danych osobowych, ale z drugiej strony państwo nie chce, aby w rejestrach podawano kraje pochodzenia petentów.

Funkcjonariusze są poza tym obciążeni dodatkową pracą. Zdaniem Thornberga prawdziwą plagą są próby samobójcze. Tylko w ubiegłym roku policja przyjęła 24 tys. zgłoszeń w takich sprawach. Konieczne jest więc zajęcie się przez państwo wieloma chorymi i zarazem młodymi ludźmi.

Minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Morgan Johansson zapowiedział skierowanie do parlamentu trzech projektów legislacyjnych. Pozwolą one głównie na podwyższenie kar za udział w grupach przestępczych, łatwiejszą konfiskatę majątków czy na wprowadzenie instytucji świadka koronnego.

Na podstawie: Nyheteridag.se, Infosecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.