Szwedzka policja ogłosiła trzy nowe getta

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2174

Szwedzka policja zaktualizowała swoją słynną listę dotyczącą „miejsc problematycznych”, znajdujących się głównie na przedmieściach tamtejszych miast. Wszystkie trzy nowe miejsca znajdują się w regionie Sztokholmu, a na jednym z nich znajduje się nawet lokalny uniwersytet. Ogółem lista liczy sobie obecnie sześćdziesiąt pozycji.

Imigrantki muzułmańskie z ulotkami “Nie rusz mojego meczetu”.

Strefy „no go” w Szwecji zostały rozszerzone o trzy nowe lokalizacje, wszystkie znajdujące się w regionie (odpowiednik polskiego województwa) Sztokholmu. Dzielnica Visättra we Flemingsbergu została więc oznaczona jako „obszar zagrożony”, osiedle Nacka w Fisksätra jako „obszar wrażliwy”, natomiast Valsta w Sigtunie jako „obszar ryzyka”.

Jednocześnie szwedzka policja poinformowała o poprawie sytuacji w dwóch lokalizacjach. Z listy „miejsc problematycznych” usunięto więc Rannebergen w Göteborgu i Klockaretorpet w Norrköping. Funkcjonariusze twierdzą przy tej okazji, że widoczne są zmiany w pozytywnym kierunku, choć w wielu dzielnicach sytuacja nie zmienia się ani w dobrym, ani też w złym kierunku.

Obecnie osławiona szwedzka lista „miejsc problematycznych” liczy sobie około sześćdziesięciu obszarów. Są one podzielone na wspomniane wyżej trzy kategorie, czyli na „obszary zagrożone”, „obszary wrażliwe” i „obszary ryzyka”.

Na podstawie: Friatider.se, Sverigesradio.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.