Szwedzka lewica chce praw wyborczych dla imigrantów

Opublikowano: 07.11.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2110

Radykalna szwedzka Partia Lewicy opowiada się za nadaniem pełnych praw wyborczych imigrantom, którzy przybyli do tego kraju w ostatnim czasie i nie posiadają jeszcze szwedzkiego obywatelstwa. To właśnie ugrupowania lewicowe w ostatnich wyborach parlamentarnych były głównym beneficjentem głosów oddanych przez środowiskach obcokrajowców, dlatego podobna inicjatywa nie powinna specjalnie dziwić.

Poselski projekt nowelizacji prawa wyborczego trafił już do Riksdagu, zaś podpisali go parlamentarzyści wspomnianej Partii Lewicy, odwołującej się do radykalnych nurtów socjalizmu. Proponowane przez nich zmiany przewidują, że osoby nie posiadające jeszcze obywatelstwa Szwecji będą mogły głosować już w nadchodzących wyborach, czyli majowej elekcji do Parlamentu Europejskiego, a także we wszelkich referendach i wyborach parlamentarnych oraz lokalnych.

Skrajna lewica twierdzi bowiem, że ​​podstawowym prawem w demokracji jest to, iż wszyscy mieszkańcy danego kraju mogą wybierać swoich przedstawicieli w drodze wyborów. Teraz są oni jednak pozbawieni tej możliwości, tymczasem „uchodźcy” dzięki nadaniu im tego prawa mogliby uzyskać „większe poczucie własności, przynależności i poczucia własnej wartości”.

Chęć zmiany prawa wyborczego przez szwedzką lewicę nie powinno dziwić. To właśnie ugrupowania z tej strony sceny politycznej są największymi wyborczymi beneficjentami głosów osób, które posiadają obce korzenie i dominują w niektórych dzielnicach największych miast w tym kraju.

Na podstawie: FriaTider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. agama 07.11.2018 13:55

  ta skrajna lewica to chyba z samych nachodźców się składa

 2. net 07.11.2018 14:32

  To będzie prawdziwy koniec Szwecji. Przez “rozmnażanie się głosów” islamiści legalnie przejmą władzę w wygranych wyborach i legalnie wprowadzą swoje prawa. To ja już wolę ten pis od szwedzkich, lewackich oszołomów.

 3. manriusz 07.11.2018 16:13

  @net “To ja już wolę ten pis od szwedzkich, lewackich oszołomów.” To jak wybierać pomiędzy kiłą a rzeżączką. Szwecja tak czy inaczej jest skończona. Nie cofną tego wszystkiego bo tego rządzący nie chcą lub się boją nawet zaproponować taką opcję.

 4. wloczykij 07.11.2018 16:44

  Hehe, jak dobrze, że u nas jest w miarę normalnie.

 5. radical3dom 07.11.2018 17:08

  Szwedzkie szaleństwa z socjalizmem też kiedyś miały swoje niewinne początki jak w Pl za PISU

 6. net 07.11.2018 22:31

  @manriusz- jednak wolę rzeżączkę, czyli pis. Poczytałem, łatwiej ją wyleczyć niż kiłę ( trzeciego okresu, a to już przykład Szwecji) i jest mniej groźna 😀

 7. jasiumcx 08.11.2018 04:03

  Za niedlugo Szwedzi beda imigrowac ze swojego kraju

 8. cacor 08.11.2018 08:30

  Sam H.itler mógłby brać nauki od najeźdzców, jak przejąć dany kraj najniższym kosztem bez własnych ofiar …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.