Szwecja rezygnuje z „feministycznej polityki zagranicznej”

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 971

Nowy centroprawicowy rząd Szwecji zamierza wycofać się z projektów realizowanych przez jego centrolewicowych poprzedników. Szwedzka dyplomacja nie będzie chociażby kontynuować „feministycznej polityki zagranicznej”, zamiast tego skupiając się między innymi na współpracy ze swoimi sojusznikami w regionie Morza Bałtyckiego.

Misję tworzenia nowego rządu powierzono Ulfowi Kristerssonowi z liberalno-konserwatywnej Umiarkowanej Partii Koalicyjnej. Ministrem spraw zagranicznych został z kolei jego partyjny kolega, Tobias Billström, który zapowiedział już konkretne zmiany w polityce swojego kraju.

Przede wszystkim nowe szwedzkie władze zamierzają zrezygnować z „feministycznej polityki zagranicznej”, a więc doktryny wdrażanej przez poprzednie centrolewicowe gabinety. Polegała ona na zwiększaniu roli kobiet w polityce i w organizacjach międzynarodowych.

Zdaniem Billströma priorytetem Szwecji powinna być realizacja ich interesów oraz wartości, co było przysłaniane przez wydźwięk „feministycznej polityki zagranicznej”. Nowy szef tamtejszej dyplomacji planuje więc zacieśniać współpracę europejską, a także kłaść nacisk na kooperację z państwami regionu Morza Bałtyckiego.

Ponadto Szwecja będzie dążyła do podpisania umowy o akcesji do Sojuszu Północnoatlantyckiego, zaś w tym celu do negocjacji z Turcją. Kolejnym ważnym celem szwedzkiej dyplomacji jest natomiast dalsze wsparcie dla Ukrainy w jej wojnie z Rosją.

Na podstawie: AftonBladet.se
Źródło: Autonom.pl

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 23.10.2022 09:22

    Ciekawe, politycy w końcu się zorientowali że dobieranie kadry przez pryzmat płci przynosi gorsze rezultaty niż kierowanie się kompetencjami tychże kandydatów. No patrz, a wystarczyło posłuchać głosu zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.