Szwecja przygotowuje się do wojny

Opublikowano: 15.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Szwedzki rząd poinformował lokalne władze, aby te rozpoczęły przygotowania procedury obrony cywilnej jakie mogą być niezbędne w przypadku ewentualnej wojny.

Dyspozycja gotowości do konfliktu zbrojnego została wysłana do szefów miejskich przez Agencję Bezpieczeństwa Cywilnego Contingencies (MSB), organu działającego w ramach Ministerstwa Obrony, którego zadaniem jest obrona cywilna, bezpieczeństwo publiczne i zarządzania kryzysowe.

“Stawia to wysokie wymagania (…) zwiększenia szybkości operacyjnej, podejmowania decyzji, wymiany informacji, komunikacji kryzysowej, elastyczności, niezawodności i obsługi informacji niejawnych” – cytuje pismo Ministerstwa Obrony szwedzka gazeta Svenska Dagbladet (SVD).

Stworzenie strategii obrony narodu przed obcą agresją powinna obejmować oprócz militarnych środki gospodarcze i cywilne. Decyzja o rozpoczęciu działań została podjęta już w zeszłym roku, jednak dopiero teraz rozpoczęto działania przekazując informację władzom lokalnym. Jako przyczynę Ministerstwo podało “pogarszająca się sytuacja polityki międzynarodowej”.

“Sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w naszym regionie uległa pogorszeniu, a zatem musimy przygotować się na ewentualną wojnę. Strategia ta nie jest nowa, użyliśmy jej w czasie Zimnej Wojny, a teraz musimy wzmocnić koordynację w zakresie obrony cywilnej”. MSB podkreśla, że Szwecja nie ma zamiaru iść na wojnę.

Wcześniej w tym tygodniu, szef wywiadu poinformował, że z Moskwy pochodzi największa ilość cyberataków i działań wpływających na antypaństwowość szwedzką.

Władze szwedzkie w 2015 roku przeznaczyły dodatkowe 6,2 mld koron ($ 696 milionów) w celu zwiększenia zdolności obronnych w latach 2016-2020 ze względu na rosnące obawy dotyczące obecności Rosji na Morzu Bałtyckim.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: RT.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MB
Użytkownik
MB

Szwecja ma główny problem z Rosją? To może teraz uzbroją i przeszkolą “uchodzców”, by bronili Szwecji przed Putinem?

polach
Użytkownik
polach

Jak Alaski Usrael nie odda a wątpię w taki scenariusz aby chcieli to uczynić, to Putin sam sobie weźmie bo Rosji były od zawsze te tereny i wrócą do nich, a “nasi” za “dobrobyt” jaki dostali od USraela włączą się do konfliktu z Rosją…(głupota totalna)- który to konflikt USarele przegra… i naszych wielu zginie w walce Słowianina z Słowianinem:((( oby się tak nie stało:( możecie się śmiać ale to nie są żarty…Do max 2 lat będą Jankesy mieli prawdziwe kłopoty może szybciej nawet, a Rosjanie przejdą po nich tak czy siak choćby do polowy USA mieli wejść…może wtedy ludzie się ockną jak ich synowie zaczną ginąć, że trzymają z przegranym…A Putin to szachista i gracz znacznie lepszy od idiotów z Usraela…i da im mata konkretnego, nic Rosjan i sojuszników nie zatrzyma, jestem pewny a jak zatrzyma, to na krótki czas np: Anglia może, nieco my i inni oszukani sojusznicy USA.Na szczęście w Polsce wojny nie będzie i chwała za to :)To dobra wiadomość, choć nią jesteśmy szczuci od dawna…

Szkoda tylko naszych że zginą za kraj dzięki któremu, Niemcy nam dowalili już podczas II wojny światowej, bo myślicie za czyja kasę się Hitler uzbroił gdy reszta na około państw przymknęła na to oczy… a kto wcześniej wywołał kryzys w Niemczech – aby Hitler do władzy doszedł obiecując i dając nawet co obiecał..aby ludzi zwieść a potem rozwalić pół europy.Dziel i rząd stara taktyka wiadomo jakich rodzin które stoją za kotarą i pociągaj za sznurki grając głupimi rządami czyli ich marionetkami.
Znacie te rodziny..nie kryją się nawet już jak kiedyś…

I nie interesuje mnie że zaraza będę nazwany ruskim agentem:) itp bredniami:)
Rozumny człowiek, zastanowi się nad takim scenariuszem bo jest wysoko prawdopodobny.
Reszta nich pisze co chce, pożyjemy zobaczymy…

Sława!