Szwecja powinna być wzorem dla innych państw

Opublikowano: 02.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 630

Szwedzka strategia wprowadzania miękkich ograniczeń w celu zwalczania pandemii koronawirusa w dłuższej perspektywie powinna być wzorem dla innych państw. Tę opinię wyraził w wywiadzie dla stacji radiowej Magic specjalny wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dr David Nabarro.

Specjalny wysłannik powiedział, że władze tego kraju postawiły na sumienność mieszkańców, nie wprowadzając ostrych restrykcji. Według niego podobną strategię powinny stosować w przyszłości inne państwa.

Władze szwedzkie nie nałożyły surowych środków kwarantanny, wzywając ludzi do zachowania dystansu społecznego i, jeśli to możliwe, do pracy zdalnej. Szkoły, przedszkola i restauracje pozostały otwarte, ale wszystkie imprezy publiczne zostały odwołane.

Szwedzka gospodarka, podobnie jak gospodarki innych krajów, odczuła negatywne konsekwencje pandemii – stopa bezrobocia latem 2020 roku sięgnęła prawie 9%, prognozowany spadek PKB 7%. Liczba wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem w Szwecji przekroczyła 87 tys., zmarło ponad 5,8 tys. osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 02.09.2020 18:00

    A że największa w Europie śmiertelność? To nawet lepiej bo na eutanazji się zaoszczędzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.