Szwecja ogłosiła amnestię dla przestępców posiadających granaty

Opublikowano: 21.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2699

Szwecja nie należy do najbezpieczniejszych krajów w Europie – jest dokładnie na odwrót. Nic dziwnego, skoro władze i służby nie są zainteresowane zatrzymywaniem przestępców. Wskazuje na to chociażby najnowszy program amnestii dla posiadaczy granatów ręcznych i innych materiałów wybuchowych.

W sierpniu, czyli przed wyborami parlamentarnymi, nieznani sprawcy zaczęli masowo podpalać samochody w południowej Szwecji. Jaka była reakcja policji? Postanowiono… porozmawiać z rodzicami podpalaczy. We wrześniu, w mieście Göteborg zapowiedziano nowy program, który ma rzekomo rozwiązać problem rozbojów i handlu narkotykami. Służby i pracownicy socjalni chcą rozdawać kryminalistom… kawę i kanapki oraz zachęcać do rozmowy.

Teraz rząd Szwecji ogłosił amnestię dla posiadaczy granatów i innych materiałów wybuchowych, która potrwa do 11 stycznia 2019 roku. Przestępcy bez żadnych konsekwencji mogą teraz oddawać swoje arsenały na policji. Mogą, ale przecież wcale nie muszą tego robić, bo kto ich zmusi? Tchórzliwa policja?

Szwecja ma ogromne problemy z kryminalistami, handlarzami narkotyków i zorganizowanymi gangami, które często posiadają broń palną i broń białą, a nierzadko też granaty ręczne. Według danych rządowych, od 2010 roku doszło do 78 przypadków użycia granatów. Ponad połowa z nich miała miejsce w 2016 roku. Przestępcy posługują się materiałami wybuchowymi podczas ataków między innymi na policjantów i posterunki policji. Służby są bezradne, albo zwyczajnie obawiają się reagować, gdy ataki tego typu odbywają się w tzw. strefach no-go, które kontrolują imigranci.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: Unif (CC0)
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.