Szwajcarzy przeciwko burce

Opublikowano: 29.11.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 643

Przytłaczającą większością głosów Szwajcarzy w regionie Ticino opowiedzieli się za zakazem noszenia burek.

Muzułmanki nie mogą dłużej nosić okrywającego całe ciało stroju w sklepach, restauracjach i budynkach publicznych, a każda kobieta łamiąca ten zakaz może zostać ukarana grzywną w wysokości ok. 9000 franków.

Lokalne władze w kantonie Ticino zatwierdziły referendum po tym, jak parlament szwajcarski orzekł, że zakaz nie narusza prawa federalnego. Dwóch na trzech głosujących w kantonie wsparło ten zakaz, a miażdżący wynik referendum jest następstwem podwyższonego alarmu antyterrorystycznego w całej Europie.

Prawo stosować sie będzie jedynie do zasłon okrywających ciało od stóp do głów, noszonych przez 40 000 muzułmanek szwajcarskich, a także przez wiele muzułmańskich turystek odwiedzających ten region. Inne okrycia twarzy jak maski, kominiarki czy kaski, są dozwolone.

W trakcie głosowania podwyższono środki bezpieczeństwa wokół parlamentu i zainstalowano wykrywacze metalu, kontrolujące wchodzących do budynku.

Autor projektu Giorgio Ghiringhelli powiedział, że wynik głosowania stanowi wiadomość dla “islamskich fundamentalistów” w Szwajcarii. “Ci, którzy chcą się integrować, są mile widziani niezależnie od swej religii. Ale ci, którzy odrzucają nasze wartości i budują równoległe, oparte na religijnych zasadach społeczeństwo i chcą je postawić ponad naszym społeczeństwem, nie są mile widziani”, oświadczył polityk.

Amnesty International nazwała nowe regulacje “klęską” praw człowieka w Ticino. Prawo wzorowało się jednak na podobnym zakazie francuskim, który został utrzymany w mocy w 2014 przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Francuski parlament uchwalił zakaz noszenia burek w 2010, przeciw czemu protestowały grupy islamskie, nazywając go dyskryminującym. We Francji, która ma największą społeczność muzułmańską na Zachodzie, kobiety noszące burki mogą zostać ukarane grzywną do 150 funtów.

W zeszłym roku próba cofnięcia francuskiego zakazu podjęta przez brytyjski zespół prawników została odrzucona. Sędziowie europejscy orzekli, że środek wymierzony w powstrzymanie kobiet od zakrywania ich twarzy w miejscach publicznych jest całkowicie usprawiedliwiony, ponieważ takie ubranie stwarza zagrożenia dla prawa człowieka do “wspólnego zamieszkiwania”. Podobne prawo uchwalono niedawno w Belgii i Holandii.

Autorstwo: roselit
Na podstawie: Express.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

  1. agama 29.11.2015 14:13

    Oto zalety demokracji bezpośredniej. Wynik byłby prawdopodobnie taki sam we wszystkich państwach UE, gdyby była w nich prawdziwa demokracja lub choćby półprawdziwa (Szwajcaria ma semibezpośrednią) i referenda z sensownie rozpisanymi pytaniami.

  2. piqlis 29.11.2015 17:35

    Szwajcaria jest siedzibą międzynarodowej banksterki, dlatego też jest tam tyle pro obywatelskich ustaw i demokracja bezpośrednia, gdyby nie banki (z wkładem owianym legendarną tajemnicą bankową) kraj ten niczym by się nie różnił od innych państw europejskich (byłby wydrenowany z kasy i rodzimego przemysłu).

    Uważam że 99 % obywateli tego państwa nie ma bladego pojęcia jak wielkie bogactwo jest zdeponowane w bankach znajdujących się na terenie tego kraju, ( nawet nie chce zgadywać ponieważ mógłbym pomylić się o kilka a może, kilkanaście zer ) jeśli podczas jakichś rozruchów społecznych na masową skalę doszłoby przypadkiem do ujawnienia tajemnicy bankowej świat zacząłby zadawać niewygodne pytania typu “skąd tyle się tego uzbierało na koncie tego czy innego deponenta”?, dlatego też w Szwajcarii musi być spokój.

  3. Rozbi 29.11.2015 18:38

    piqlis – a jeszcze niedawno (chyba nawet tutaj) czytałem artykuł o Szwajcarii, że jest to najbardziej uprzemysłowiony kraj Europy i jest przodującym producentem wielkich maszyn na przemysłu a PKB jest głównie oparte właśnie na produkcji i ciężkim przemyśle / technologii a nie na bankach.

  4. Konter 29.11.2015 18:47

    Zakaz noszenia burek przy jednoczesnym przyzwalaniu na noszenie kominiarek i masek? To ewidentna ingerencja w wolność człowieka, a konkretnie w wolność jednej grupy społecznej. Rozumiem jaki cel przyświeca rządowi Szwajcarii, ale cel nie uświęca środków.

  5. piqlis 29.11.2015 19:47

    Otóż to Rozbi Szwajcarii nie rozgrabiono z przemysłu i musi być ku temu powód, jaki ? ja twierdze że zadowolony (ekonomicznie) obywatel nie będzie nawet myślał o jakichkolwiek protestach lub strajkach na dużą skalę mogących w efekcie doprowadzić do ujawnienia tajemnicy bankowej. Szwajcaria to chyba jedyny kraj w Europie gdzie ludzie chlubią się bankowością tego kraju (sam ten fakt świadczy o tym że jest ona szczególnie traktowana przez światową banksterkę) powiedz mi dlaczego tylko w tym państwie ludzie doceniają bankowość ?

  6. argos1 29.11.2015 21:28

    Czyli, zakładajmy maski lub kominiarki, bierzmy “dziurkacz” i róbmy wjazd do szwajcarskiego banku…

  7. Blacha 30.11.2015 00:45

    “Przytłaczającą większością głosów Szwajcarzy w regionie Ticino opowiedzieli się za zakazem noszenia burek.” hehe
    Jako człowiek prawicowy, nie podoba mi się zakaz noszenia burek ale to bynajmniej znaczy że islamo-ludzie mogą w imię Religi sprzeciwić się ukazana twarzy gdy właściciel/przedstawiciel prawa zażąda tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.