Szwajcarzy chcą przywrócić kontrole graniczne

Opublikowano: 14.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 718

SZWAJCARIA. Jak informuje większość wydań prasowych, Szwajcarzy – idąc za „duńskim przykładem” – najprawdopodobniej również przywrócą kontrole na swoich granicach. Przywrócenie kontroli granicznych w Szwajcarii będzie o tyle łatwiejsze, iż kraj ten nie należy do Unii Europejskiej – otwarcie granic było spowodowane wejściem do strefy Schengen.

Z propozycją wycofania Szwajcarii ze strefy Schengen jako pierwsza wyszła współrządząca Szwajcarska Partia Ludowa (Schweizerische Volkspartei, SVP). „- Szwajcaria powinna przywrócić kontrole na granicach, żeby ograniczyć imigrację, a może nawet wystąpić z Schengen” – powiedział w wywiadzie dla Reutersa wiceprzewodniczący Szwajcarskiej Partii Ludowej, były minister sprawiedliwości Christoph Blocher. Postulaty SVP dotyczące powstrzymania masowej imigracji cieszą się dużym poparciem społeczeństwa, czego przykładem może być zatwierdzone referendum ws. wydalania z kraju obcokrajowców popełniających przestępstwa, czy udana kampania przeciwko budowie meczetów.

Pomysł szwajcarskich ludowców popiera większa część centroprawicowych i prawicowych członków parlamentu, którzy już w zeszłym miesiącu na specjalnie powołanym posiedzeniu Izby Reprezentantów wezwali rząd do ograniczenia zjawiska imigracji.

Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. IVAN GROZNY2 14.05.2011 15:20

    Christoph Blocher. Jego zdaniem “Szwajcaria popełniła błąd, oddając kontrolę nad polityką imigracyjną”.

    Reuters odnotowuje, że Szwajcarzy poparli w referendach takie propozycje współrządzącej SVP, jak zakaz budowy minaretów, czy automatyczne deportowanie imigrantów, którzy popełnili ciężkie przestępstwa. Cudzoziemcy stanowią ponad jedną piątą ludności Szwajcarii. Sondaż, przeprowadzony w czwartek przez M.I.S. Trendy, pokazał, że 59 proc. Szwajcarów popiera ograniczenie imigracji, a tylko 25 proc. jest za przystąpieniem Szwajcarii do Unii Europejskiej.

    http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1310&path=arty2011#nc

    kiedy inni otworza oczy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.