Szwajcarski sąd zalegalizował pozdrowienie nazistów

Opublikowano: 24.05.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1201

Szwajcarski sąd orzekł, że gest nazistowskiego pozdrowienia nie jest przestępstwem, jeśli nie ma na celu „szerzenia ideologii” oraz „wyrażania swoich przekonań.”

Według Federalnego Trybunału Krajowego, znajdującego się w Lozannie, pozdrowienie „Sieg Heil ” pokazywane w miejscu publicznym, nie zawsze jest przestępstwem. Jeśli ktoś deklaruje swoje przekonania i nie narzuca go innym, to nie powinno być karane – pisze MK.

W ten sposób sąd uchylił wyrok sądu niższej instancji. Rok temu skazano człowieka, który wykonał nazistowski salut podczas demonstracji z udziałem 150 osób, do któej doszło w 2010 roku. Okazało się, że w Szwajcarii, w przeciwieństwie do UE rzeczywiście panuje wolność słowa.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Konter 24.05.2014 13:45

  W Polsce Korwin Mikke też kiedyś wykonał ten gest w publicznej telewizji, o ile sie nie mylę, to też mu nic nie zrobili.

 2. davidoski 24.05.2014 15:53

  Jedno zdanie w artykule przeczy drugiemu:

  Gest nie jest przestępstwem, jeśli nie ma na celu wyrażania swoich przekonań.

  Jeśli ktoś deklaruje swoje przekonania to nie powinno być karane.

 3. Joshua 25.05.2014 17:15

  Takie podniesienie łapy powinno skutkować obcięciem tejże! Gegen Nazi !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.