Szwajcarzy wzywają do osądzenia Jiang Zemina

Opublikowano: 25.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 590

Dziesięciu szwajcarskich polityków napisało ostatnio list do Xi Jinpinga, prezydenta Chin. Wzywają, aby postawił Jiang Zemina, byłego przywódcę reżimu komunistycznego, przed sądem, za rozpętanie 16-letniej kampanii prześladowań Falun Gong. List napisali w nawiązaniu do ponad 134 tysięcy pozwów karnych złożonych przez praktykujących Falun Gong, w których ci oskarżają Jianga o nadużycia władzy, bezprawne aresztowania, tortury i inne przestępstwa.

Wśród sygnatariuszy znajduje się czterech posłów Rady Federacyjnej, pięciu członków Wielkiej Rady Kantonu Genewskiego oraz były Przedstawiciel Konfederacji Szwajcarskiej: Dominique de Buman (Rada Federacyjna), Carlo Sommaruga (Rada Federacyjna), Didier Berberat (Rada Federacyjna), Marc Falquet (Wielka Rada Kantonu Genewskiego), Henry Rappaz (Wielka Rada Kantonu Genewskiego), M. T. Engelberts (Wielka Rada Kantonu Genewskiego), Leuenberger Ueli (Rada Federacyjna), Lydia Schneider Hausser (Wielka Rada Kantonu Genewskiego), Buschbeck Mathias (Wielka Rada Kantonu Genewskiego) i Jean-Daniel Vigny (były Stały Przedstawiciel Konfederacji Szwajcarskiej).

Swój list do prezydenta Xi dygnitarze rozpoczęli słowami uznania dla faktu, że Chiny chcą bardziej zwrócić się w kierunku rządów prawa. Dostrzegli, że w kraju już rozpoczęła się kampania antykorupcyjna i wielu obecnych, jak i były urzędników państwowych zostało osądzonych i skazanych za korupcję – trudne i godne pochwały zadanie.
Kontynuowali: “To było około 16 lat temu, gdy były prezydent Chin Jiang Zemin, osobiście postanowił wykorzenić starożytną dyscyplinę Falun Gong i jej praktykujących”.
“Utworzył działającą ponad prawem komórkę – Biuro 610, które jest odpowiedzialne za straszne i okrutne prześladowania. Jednostka ta używa tortur, których nigdy nie widziano w przeszłości. Największym horrorem i okrucieństwem jest pozyskiwanie narządów od żywych praktykujących Falun Gong, którzy są mordowani dla ekonomicznego zysku”.

W liście wskazali, że wiele światowych rządów, organizacji i osób dostrzegły zbrodnie grabieży organów. “Liczne raporty i oświadczenia, w szczególności wydane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Parlament Europejski i wiele organizacji pozarządowych (NGO) potępiają przerażającą praktykę usuwania organów od praktykujących Falun Gong. Ponad dwa miliony osób na całym świecie podpisało petycję, wzywającą do zaprzestania tego procederu. Wiadomo, że ofiarami grabieży organów padają również, choć z znacznie mniejszym stopniu, chrześcijanie, Tybetańczycy i Ujgurzy”.

“Biorąc pod uwagę kierunek w którym Chiny chcą dalej podążać, oraz 134 tys. złożonych pozwów, istnieje nadzieja, że możesz przyspieszyć aresztowanie byłego prezydenta Jiang Zemina, innych odpowiedzialnych za tą hańbę, oraz postawić przed wymiarem sprawiedliwości”.

“Świat obserwuje, a my wszyscy jesteśmy świadkami. Ten apel jest naszym obowiązkiem, ponieważ pewnego dnia, historia osądzi naszą postawę w odpowiedzi na zbrodnię, wobec których nie można przejść obojętnie”.

List został też przefaksowany i wysłany drogą elektroniczną do chińskiej ambasady w Bernie.

Od końca maja do 13 sierpnia, ponad 146 tys. praktykujących Falun Gong oraz członków ich rodzin złożyło 122 417 pozwy karne wobec Jiang Zemina. Wzywają one Najwyższą Prokuraturę Ludową i Najwyższy Sąd Ludowy do postawienia Jiang Zemina przed wymiarem sprawiedliwości, za nadużycia władzy, głównie za rozpoczęcie i kontynuację prześladowań Falun Gong.

Udokumentowano, że w ciągu ostatnich 16 lat, ponad 3800 praktykujących Falun Gong zostało zamordowanych. Rzeczywiste statystyki są prawdopodobnie znacznie wyższe, ponieważ tego rodzaju informacje, są w Chinach ściśle cenzurowane.

W 1999 r. przywódca Komunistycznej Partii Chin Jiang Zemin, lekceważąc innych członków Stałego Komitetu Biura Politycznego, rozpoczął brutalne tłumienie Falun Gong.
Prześladowania w ciągu 16 lat doprowadziły do tysięcy zgonów praktykujących Falun Gong. Wielu było torturowanych za swe przekonania lub zginęło w procederze usunięcia organów. Jiang Zemin jest bezpośrednio odpowiedzialny za rozpoczęcie i kontynuację brutalnych represji.

Pod jego osobistym kierownictwem, Komunistyczna Partia Chin ustanowiła 10 czerwca 1999 r. działające poza prawem jednostki – biura 610. Te organa zastępowały policję i system sądowniczy, a ich głównym zadaniem było realizowanie polityki Jianga dotyczącej Falun Gong: oczernić ich reputację, zrujnować finansowo oraz zniszczyć fizycznie.
Od niedawna chińskie prawo zezwala na to, aby obywatele mogli być powodami w sprawach karnych. Wielu praktykujących wykorzystało to prawo do złożenia pozwów wobec byłego dyktatora.

Źródło oryginalne: en.minghui.org
Źródło polskie: pl.clearharmony.net
Nadesłano do: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. dagome12345 25.08.2015 09:46

  Już to widzę jak Chinole przyznają się do mordowania ludzi na zamówienie “przemysłu” transplantacyjnego 🙂 Good Luck !

 2. Jakub1 25.08.2015 10:45

  Sytuacja na tą chwile jest taka, że prezydent Chin pan Xi rozpoczął jaki czas temu kampanie “anty korupcyjną” aby przejąć w pełni kontrolę nad Chinami . Rozpoczął krucjatę aby wyrzucić stare siły,- czyli grupę ludzi którą rządzi Jang.

  Wyłapano już wszystkich z kliki Janga i obecnie został on sam. Xi nałożył na niego formę “aresztu domowego” tak żeby ten nie mógł już uciec.

  Podobna sytuacja “aresztu domowego” była zastosowana dla Zhou Yongkanga po czym został on skazany i pozbawiony swojej władzy.

  Tylko patrzeć jak Jang zostanie postawiony przed sądem za swoje zbrodnie. Wydaje się to być kwestią dni.

  Kiedyś jakieś 16 lat temu było to nie do pomyślenia, gdyż Jang miał niesamowicie silną pozycję i każdy jadł mu z ręki. Na pewno można powiedzieć, że to ostatnie dni Janga są już policzone.

  To skrót mojego zrozumienia sytuacji z artykułu z: http://www.visiontimes.com/2015/08/24/former-party-leader-jiang-zemin-one-step-closer-to-formal-arrest.html

  Za wszelkie błędny interpretacyjne serdecznie przepraszam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.