Szwajcaria nie chce szczepionek przeciw COVID-19

Opublikowano: 10.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2780

Od kilku dni jesteśmy przekonywani, że musimy się wszyscy zaszczepić przeciwko SARS-CoV-2. Panaceum na pandemię mają być eksperymentalne szczepionki genetyczne, które nigdy nie były stosowane, ale władze kolejnych krajów twierdzą, że są one bezpieczne, ale zwalniają z odpowiedzialności za ich stosowanie ich producentów. Szwajcarskie władze mają wątpliwości w zakresie tych planów i na razie zdecydowano nie przyjmować do użytku niesprawdzonej szczepionki na COVID-19.

Szwajcarski urząd ds. leków stwierdził, że brakuje danych, dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności i jakości szczepionki. Za to w Polsce nikt nie ma żadnych zastrzeżeń, a osoby, które publicznie przestrzegają przed pochopnym stosowaniem niesprawdzonych preparatów, są nazywane szkodnikami i szaleńcami, a władza otwarcie już przygotowuje się do rozprawienia się z wątpiącymi w bezpieczeństwo szczepionki, która powstała w kilka miesięcy.

Trudno wyrokować czy proponowana przez kartel farmaceutyczny Pfizer szczepionka na SARS-CoV-2 będzie bezpieczna. Jest ona bardzo nowatorska i po raz pierwszy w historii ma to być szczepionka genetyczna. Nie było możliwości wieloletniej obserwacji i dłuższych badań, które są wymagane przy wprowadzaniu na rynek nowej szczepionki. Szwajcarzy mają zatem rację i nie ma informacji na temat bezpieczeństwa i ewentualnych odległych skutków ubocznych, na przykład występujących po kilku latach chorobach nowotworowych. Oprócz tego jak wynika z informacji w portalu „Wikipedia”, dotychczasowe badania szczepionek mRNA wskazują, że mogą one powodować koagulację we krwi prowadzącą do skrzepów, które mogą być przyczyną udaru lub zawału serca.

Być może wkrótce w Polsce podawanie takich informacji będzie nielegalne i wolno będzie tylko naganiać na szczepienia, a ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych będzie ukrywane przed społeczeństwem. Szef Najwyższej Izby Lekarskiej podczas komisji senackiej jasno dał do zrozumienia, że lekarze, którzy będą mieć wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa tych szczepionek będą wzywani i przesłuchiwani celem wyperswadowania im ich naukowych opinii.

Jest to tym bardziej dziwne, że szef kartelu farmaceutycznego AstraZeneca przyznaje wprost, że skutki uboczne po szczepionce na SarsCoV-2 mogłyby ujawnić się nawet po kilku latach i dlatego firma nie może wziąć na siebie żadnej odpowiedzialności za ewentualne powikłania. Oznacza to, że w razie powikłań pacjent zostanie sam ze swoimi chorobami licząc na opiekę totalnie niewydolnych placówek ochrony zdrowia. A gdyby nawet zmarł w wyniku powikłań, to nikt nie zapłaci odszkodowania, chyba, że rodzina denata zdoła jakimś cudem wygrać odszkodowanie z państwem polskim przed sądem. Jak wiadomo wykazanie związku przyczynowo skutkowego między szczepieniem a jakimikolwiek chorobami jest praktycznie nie do wykazania, zwłaszcza, że biegli sądowi robią co mogą, aby sądy mogły oddalać takie pozwy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.