Szwajcaria może zakazać ładowania aut elektrycznych

Opublikowano: 04.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2204

Szwajcaria rozważa przepisy, które zakazywałyby ludziom prowadzenia pojazdów elektrycznych (oprócz nagłych przypadków) w okresie zimowym, ponieważ w sieci może po prostu nie być wystarczającej ilości energii, aby je ładować.

Aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne tej zimy, Szwajcaria może stać się pierwszym krajem, który ograniczy jazdę i korzystanie z pojazdów elektrycznych, donosi niemiecki dziennik „Der Spiegel”, powołując się na liczne doniesienia medialne na temat szwajcarskiego czteroetapowego planu działania mającego na celu uniknięcie przerw w dostawach prądu. Jazda pojazdami elektrycznymi może zostać zakazana w Szwajcarii, oprócz „absolutnie koniecznych podróży” na trzecim etapie planów oszczędzania energii. Kraj planuje również ograniczenie prędkości na autostradach w niedawno zaproponowanym planie działania, który nie został jeszcze przyjęty.

Szwajcaria zwykle importuje energię elektryczną z Francji i Niemiec, aby zaspokoić całe swoje zapotrzebowanie, ale w tym roku dostawy od sąsiadów są ograniczone.

Zaopatrzenie Szwajcarii w energię elektryczną pozostaje niepewne na zimę i nie można wykluczyć problemów z mocą, poinformowała w czerwcu szwajcarska Federalna Komisja ds. Energii Elektrycznej (Elcom).

Elcom informuje, że ze względu na spodziewaną mniejszą dostępność francuskiej produkcji energii, szwajcarski import energii wytwarzanej we Francji będzie tej zimy prawdopodobnie znacznie niższy, względem poprzednich sezonów zimowych. Dlatego Szwajcaria może być zmuszona do pokrycia swojego zapotrzebowania na energię elektryczną w wysokości około 4 gigawatogodzin (GWh) z importu z innych sąsiadów — Niemiec, Austrii i Włoch. Jednak według Elcomu dostępność eksportu energii w tych krajach w dużym stopniu zależałaby od dostępnych paliw kopalnych, głównie gazu ziemnego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Spiegel.de, OilImporters.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 04.12.2022 13:11

    Coż, jeśli fit 55 wejdzie w życie EU sie rozpadnie bedzie to jedyny plus szaleństwa ekozjjebów.

  2. LichoNiespi 05.12.2022 13:09

    Przepraszam ze pytam, pytam bo nie wiem a chcialbym wiedziec o ile mozna sie zapytac…o te samochody na elektryke.Tzn. ze wojsko tez bedzie mialo pojazdy opancerzone , czolgi,wyrzutnie rakietowe ,rakiety i samoloty napedzane -zasilane przez elektryke. To tez bedzie znaczylo ze samoloty pasazerskie tez beda/bedom zasilane elektrykom……O cholera…to ja juz sobie pojde na grzybki do lasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.