Szturm na Kapitol – pożar Reichstagu w Ameryce?

Opublikowano: 11.01.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Warto przeczytać

Liczba wyświetleń: 2720

Cztery wielkie kłamstwa, na których opiera się ta historia, pokazują, że było to prawdopodobnie zorganizowane wydarzenie.

Media już rozpoczęły swoją narrację wokół wydarzeń w Waszyngtonie. Taką, która nie przypomina rzeczywistości, nie poddaje się żadnej kontroli i będzie miała ogromne, dalekosiężne konsekwencje dla nas wszystkich. Nazywają to „jednym z najciemniejszych dni w historii naszych narodów”, dniem, który będzie „pozostanie w niesławie”. Prawdopodobnie zostanie zapamiętany w skróconej dacie – 1/6/21, na samo jak na przykład 9/11 i 7/7. Będzie to dzień, w którym „amerykańska demokracja została zaatakowana i zwyciężyła”, dzień, w którym naród omal nie padł ofiarą „faszystów”.

Stanie się jeszcze jedną wielką, rozległą iluzją, na której zbudowane są chwiejne struktury potęgi imperialnej Stanów Zjednoczonych. Historia, którą nam się opowiada, wygląda następująco:

Historia, którą nam się opowiada, wygląda następująco…

Wczoraj, gdy kongres przygotowywał się do głosowania przypieczętowującego wyborcze zwycięstwo Joe Bidena, tysiące brutalnych prawicowych zbirów zaatakowało budynek Kapitolu. Działając zgodnie z życzeniem Trumpa i mając jego poparciem, ci krajowi terroryści zajęli barykady policyjne, próbując obalić senat i zachować prezydenturę Trumpa. Na szczęście policja była w stanie opanować sytuację, przepędzić protestujących i procesy demokratyczne mogły być kontynuowane.

Ani jedna część tej historii nie jest prawdziwa:

– nie było „szturmu”;

– nie było „podżegania”;

– nie było „przemocy”;

– a zamieszki skutecznie zakończyły prezydenturę Trumpa.

Zajmijmy się nimi kolejno.

Nie było „szturmu”

Nagrania raczej pokazują, jak policja otwiera bariery, aby wpuścić „uczestników zamieszek”.

W holu wejściowym „brutalni bandyci” szanowali aksamitne sznury i poruszali się w porządku, zrobili kilka selfie z policjantami, pozowali dla prasy i (po zakończeniu głównych wydarzeń) pozwolono im spokojnie wyjść.

Porównaj dla kontrastu sposób traktowania tych ludzi przez policję w stolicy, z ich późniejszym traktowaniem protestujących łamiących godzinę policyjną na ulicach.

Nie było „podżegania”

Wszystkie posty Trumpa w mediach społecznościowych na ten temat instruowały ludzi, aby „wracali do domu” „w pokoju i miłości”.

Czy to jest podżeganie do przemocy?

Twitter i Facebook wykonały zupełnie bezprecedensowy krok polegający na całkowitym usunięciu tych postów i zablokowały prezydentowi możliwość dalszego publikowania. Twierdzili, że zapobiegają dalszej przemocy, ale wygląda na to, że ukrywali potępienie przemocy przez Trumpa.

Nie było przemocy

Rzeczywiście, to czy Trump do czegoś „podżegał” jest dyskusyjne, ponieważ nie było przemocy. Zignoruj ​​doniesienia o broni chemicznej, bombach rurowych lub IED – żadne z nich nigdy się nie pojawiło. Jak dotąd nie wykazano, aby jakikolwiek z „zadymiarzy” kogokolwiek skrzywdził.

Jedyną osobą, która według doniesień została zabita lub ranna, był jeden z protestujących, rzekomo postrzelony przez policję. Porównaj dla kontrastu stosunek mediów do tej „przemocy” z „gorącymi, ale w większości pokojowymi” protestami przez całe lato.

„Płomienne ale w większości pokojowe protesty po policyjnej strzelaninie.”

Zamieszki zakończyły prezydenturę Trumpa

Chociaż sesja Kongresu była szeroko opisywana w prasie jako „głosowanie potwierdzające” zwycięstwo wyborcze Joe Bidena, w rzeczywistości było to czymś więcej. Wiceprezydent Mike Pence przewodniczył wspólnej sesji, która miała umożliwić swobodne przemówienia osób sprzeciwiających się wyborom i utrzymujących stanowisko, jakoby popełniono oszustwo.

Zamieszki zakończyły tę sesję przedwcześnie, całkowicie kończąc prawne i proceduralne wysiłki Trumpa oraz zniweczyła wszelkie szanse, jakie miał on na obalenie głosów w kolegium elektorów. Gdy tylko „atak” dobiegł końca, wielu republikanów w obu izbach, którzy planowali sprzeciwić się wyborom Bidena, wycofało się. Co więcej, wydaje się, że „podburzanie” przez Trumpa uczestników do zamieszek oznacza, że ​​może on zostać usunięty ze stanowiska przez wykonanie 25. poprawki, która zakończy nie tylko tę kadencję, ale sprawi, że w ponowny start w wyborach będzie dla niego nielegalny.

Facebook i Twitter wręcz zabroniły mu publikowania. Eksperci prasowi i telewizyjni otwarcie oskarżają go o zdradę i bunt. Więc kto naprawdę skorzystał na „chaosie na Kapitolu”? Bo na pewno nie jest to Donald Trump. Należy zawsze uważać na każde zdarzenie, które „przypadkowo” osiąga dokładnie odwrotne do deklarowanego lub pozornego zamiaru.

W tytule nazywam to podpaleniem Reichstagu w Ameryce i nie jest to tylko emocjonalny język, podobieństwa są dość jasne: zainscenizowany atak na budynek rządowy, celowo mylnie przypisany wrogom politycznym i wykorzystany do umocnienia władzy świeżo powołanego przywódcy. Nawet relacje w mediach są podobne, nazistowski rząd i jego narzędzia w prasie mówiły dokładnie o tym w ten sam sposób, w jaki establishment USA opisuje tę farsową „próbę zamachu stanu”. Mając na celu przerażenie ludzi, aby myśleli, że są na skraju wojny domowej.

Przeczytaj ten cytat i zadaj sobie pytanie, czy nie można go dziś wydrukować niemal w całości na pierwszych stronach „Washington Post” lub „New York Times”: „Spalenie Reichstagu miało być sygnałem do krwawego powstania i wojny domowej. Plądrowanie na dużą skalę w Berlinie zaplanowano już na czwartą nad ranem we wtorek. Ustalono, że począwszy od dziś w całych Niemczech, akty terroru miały rozpocząć się przeciwko prominentnym osobom, przeciwko własności prywatnej, życiu i bezpieczeństwu pokojowo nastawionej ludności, a ogólna wojna domowa miała wybuchnąć”.

W ciągu 24 godzin od spalenia Reichstagu prezydent Niemiec uchwalił dekret przeciwpożarowy Reichstagu, który rozpoczął stan wyjątkowy, który to całkowicie zmienił wszelkie prawa obywatelskie, jakie Republika Weimarska zagwarantowała swoim obywatelom: „Artykuły 114, 115, 117, 118, 123, 124 i 153 Konstytucji Rzeszy Niemieckiej są zawieszone do odwołania. Dlatego dopuszcza się ograniczenie praw do wolności osobistej [habeas corpus], wolności wyrażania opinii, w tym wolności prasy, wolności organizowania się i zgromadzeń, prywatności komunikacji pocztowej, telegraficznej i telefonicznej”.

Chociaż te wolności zostały już poważnie podważone w USA przez Patriot Act i jego następców, te nieliczne prawa pozostawione obywatelom amerykańskim z pewnością będą zagrożone, gdy Trump zostanie ostatecznie usunięty, a Biden (lub Harris) zostanie postawiony na jego miejscu. Chociaż nie ma jeszcze mowy o ustawodawstwie, z pewnością jest prawdą, że istnieją plotki o czystkach i innych środkach mających na celu „ochronę konstytucji”.

Niektóre prominentne głosy wzywają do wykluczenia ze stanowiska wszystkich prawodawców popierających Trumpa. Washington Post twierdził, że „wywrotowi republikanie muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”. Kampania skierowana przeciwko mediom społecznościowym również rozpoczęła się na dobre, a Parler i GAB są już obwiniani za dopuszczenie „brutalnego języka” na swoich platformach.

Ponieważ Twitter i Facebook ograniczają dyskusję, alternatywne platformy zostaną zamknięte. Egzekwowanie korporacyjnego monopolu, który współpracuje z państwem… sama definicja faszyzmu. Wszystko to w imię ochrony narodu przed „neonazistowskimi zbirami”, „białymi suprematystami” lub innymi widmowymi groźbami. W imię „ochrony konstytucji” rozrywają ją na strzępy. W imię „zapobieżenia zamachowi stanu” dokonują go na naszych oczach.

Przypomina słynny cytat Huey Longa, gdy zapytano go, czy faszyzm kiedykolwiek przybył do Ameryki: „Jasne, będziemy mieć faszyzm w tym kraju i nazwiemy go antyfaszyzmem”.

Autorstwo: Kit Knightly
Tłumaczenie: MrEnigmatis
Źródło oryginalne: Off-Guardian.org
Źródło polskie: MrEnigmatis.wordpress.com

Linki do źródeł informacji

1. https://off-guardian.org/wp-content/medialibrary/police-opening-barriers.mp4

2. https://www.nbcnews.com/video/protesters-enter-capitol-building-in-unprecedented-security-breach-98938949628

3. https://twitter.com/SocialStudiesNY/status/1346941832652083206

4. https://off-guardian.org/us-politics-election-trump/

5. https://twitter.com/jacobvan1ue/status/1347283962104844288

6. https://off-guardian.org/us-politics-election-trump/

7. https://twitter.com/jacobvan1ue/status/1347283962104844288

8. https://twitter.com/MrElefantes/status/1346974855321817088

9. https://twitter.com/Breaking911/status/1346997386762137602

10. https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/25th-amendment-trump-removed-pence-invoke-b1783634.html

11. https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/jan/07/we-must-impeach-trump-and-bar-him-from-holding-office-again-now

12. https://twitter.com/NBCNews/status/1347210379332644868

13. https://twitter.com/washingtonpost/status/1347013693305987072

14. https://en.wikipedia.org/wiki/Reichstag_fire

15. https://en.wikipedia.org/wiki/Reichstag_Fire_Decree

16. https://pl.wikipedia.org/wiki/USA_Patriot_Act

17. https://twitter.com/Independent/status/1347048654956359680

18. https://www.washingtonpost.com/opinions/2021/01/07/seditious-republicans-must-be-held-accountable/

19. https://www.nytimes.com/2021/01/06/us/politics/protesters-storm-capitol-hill-building.html

20. https://www.dailymail.co.uk/news/article-9123461/Pro-Trump-mob-ransacked-Capitol-planned-weeks-far-right-social-media-sites.html


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 12.01.2021 09:29

    Wtargnięcie “tłumu” do Kapitolu nastąpiło po tym jak przegłosowano na korzyść Trumpa ponowne liczenie głosów w stanie Georgia. Pozostałe stany też by poszły w ślady pierwszego głosowania – dlatego to zostało przerwane przez siły przeciwne.

    Moim zdaniem oni tam w usraelu zastosowali tę samą technikę czarnego PR jaką ma opanowaną premier Krzywousty. Rozbudzili w naiwnych amerykanach nadzieje (teorie QA, kosmiczne walki, kosmiczne medytacje i inne takie wolnościowe lub mesjanistyczne zagadnienia) które są właśnie wygaszane. Jeśli w następnej kolejności pojawi się “kryzys” to oznaczać będzie że amerykanie dostaną miskę ryżu na którą mają zap. W tym temacie znamienne jest jedno słowo; zap. Gdyby autor był człowiekiem, to by użył słowa pracować, ale nie użył tego słowa, więc chodzi tu o niewolników którzy mają zap. dla panów. (Zap. – oznacza ciężko bezsensownie i niewydajnie harować na miskę ryżu.)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.