Sztuczna inteligencja zamiast urzędników

Opublikowano: 15.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2262

Władze miasta Yokosuka w Japonii postanowiły włączyć do działalności urzędników sztuczną inteligencję, która ma pomóc w realizacji zadań administracyjnych.

Wszystkie nowe osoby oraz dotychczas pracujący urzędnicy mają zostać przeszkoleni w użyciu oprogramowania open AI oraz ChatGPT. Władze liczą, że podniesie wydajność pracy urzędu.

Japończycy zdecydowali się na taki nietypowy ruch z uwagi na problemy z pracownikami, będące efektem ogólnokrajowego kryzysu demograficznego.

System AI ma działać w kooperacji z urzędnikami, a nie samodzielnie – będzie wykonywać pracę typowo biurową, ale ma także wspierać magistrat w projektach i pomysłach.

Również tych, które mogłyby powstrzymać starzenie się i kurczenie lokalnej populacji mieszkańców.

Rzecznik ratusza w Yokosuka zaznaczył w opublikowanym komunikacie prasowym, że ma nadzieję, iż narzędzie AI będzie szeroko stosowane wśród pracowników.

Na dowód tego na końcu owej informacji prasowej zamieszczono zdanie, że komunikat został wygenerowany przez ChatGPT.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 15.05.2023 10:04

    Nie znam sposobu, by powstrzymać starzenie się, ale na kurczenie lokalnej populacji mieszkańców jest tylko jedno antidotum i nie ma ono wiele wspólnego z AI.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.