Szpital specjalistyczny to nie izba wytrzeźwień

Opublikowano: 07.09.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 763

Radomski Szpital Specjalistyczny nie będzie już przyjmował nietrzeźwych osób znalezionych np. na ulicy, aby wytrzeźwiały na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Od września Policyjna Izba Zatrzymań wygospodarowała specjalne pomieszczenie, spełniające rolę tradycyjnej izby wytrzeźwień. Radom od 2001 r. nie posiada takiej placówki. Do tej pory policja i straż miejska nie miały możliwości udzielania pomocy medycznej nietrzeźwym. Trafiali oni na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie trzeźwieli na łóżkach w korytarzu Izby Przyjęć.

Zarówno komendant miejski Karol Szwalbe, jak i wiceprezydent miasta Anna Białkowska podkreślają, że mieszkańcy znajdujący się pod wpływem alkoholu, którzy będą potrzebowali pomocy ze strony lekarza, nadal odwożeni będą do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Prócz tego w nowo uruchomionym punkcie mają znajdować się pod specjalistyczną opieką. “W godzinach nocnych w policyjnej izbie zatrzymań dyżuruje lekarz oraz pielęgniarz. Pod ich opieką trzeźwieją dowiezione osoby” – zadeklarowała Białkowska. “Dzięki wprowadzonym zmianom pijane osoby mogą trzeźwieć w bezpiecznych warunkach, jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla innych” – dodaje insp. Szwalbe.

Radomski szpital specjalistyczny podaje, że od stycznia do września 2015 r. pomoc nietrzeźwym na SOR kosztowała około 400 zł na osobę, przy czym takich osób do szpitala trafiło 563. Utrzymanie nowej placówki to również niemały koszt – około 600 tys. zł. Jednak włodarze miasta zapewniają, że będzie ona służyć również sąsiednim gminom. W kosztach utrzymania nowej izby wytrzeźwień partycypować ma miasto, starosta radomski i 13 urzędów gmin.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 07.09.2015 15:18

    To co mają tu w Lublinie z tym syfem to pojęcie ludzkie przechodzi jak słucham opowieści kolegów. Powód? Miasto czerpie z tego zyski:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.