Szokujące wieści o podejmowaniu decyzji przez premiera

Opublikowano: 10.12.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1990

Polski rząd zapowiedział, że od 1 marca 2022 r. medycy, nauczyciele oraz służby mundurowe, staną przed obowiązkiem, aby się zaszczepić. Być może to samo czeka wkrótce całe społeczeństwo.

Jednak nie wszyscy termin „obowiązek” rozumieją tak samo. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia – Wojciech Andrusiewicz – próbował wyjaśnić, na czym polega różnica pomiędzy obowiązkiem szczepień na COVID-19, a ich przymusem. Jak stwierdził: „Przymus polegałby na tym, że chodzilibyśmy – mówiąc kolokwialnie – od domu do domu i przymuszali ludzi do szczepień”. Czyli gdyby wojsko chodziło z karabinami od domu do domu i siłowo wymuszało przyjęcie szprycy, to wtedy nie byłoby to „tylko” obowiązkowe.

Zapytany o komentarz językoznawca – prof. Jerzy Bralczyk – próbował wytłumaczyć różnicę pomiędzy tymi pojęciami: „Przymus zakłada pewne fizyczne działania, a obowiązek jest tylko kategorią prawną. Oczywiście mogą być jakieś sankcje wobec tych, którzy obowiązku nie dopełniają. Może być tak, że ktoś, kto nie podda się obowiązkowi, poniesie za to karę. Przymusowi nie można się nie poddać”. Skoro rozporządzenie ministra zdrowia, nie mówi o militarnym zmuszaniu obywateli do przyjęcia preparatów na koronawirusa, to zdaniem rządu, wszystko jest zgodnie z duchem konstytucji.

Sęk w tym, że jest to przymus, tyle, że zawoalowany, bowiem ci, którzy nie będą przestrzegali obowiązku nałożonego przez Ministerstwo Zdrowia, prawdopodobnie będą tracić pracę. Jest to więc stawianie ludzi przed egzystencjalnym wyborem, przed koniecznością zmiany pracy, zawodu i ścieżki życiowej. Nie potrzeba więc przykładać spluwy do głowy, żeby oczekiwać, że 99% wszystkich podlegających obowiązkowi, będzie musiało przyjąć trzy dawki, żeby utrzymać obecny status materialny.

Tymczasem docierają do nas bardzo ciekawe informacje dotyczące tego, w jaki sposób premier Morawiecki i rząd podejmowali decyzje dotyczące covidowych restrykcji. Odpowiedź zaskakuje i nawet przeraża.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wystosowała do Kancelarii Premiera pytanie o to, jakie były powody podjęcia decyzji o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych w listopadzie 2020 roku. Pytanie niby niewinne, ale odpowiedź mrozi krew w żyłach. Okazuje się bowiem, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów „nie posiada listy ekspertów, których ustna opinia lub głos doradczy przyczynił się do podjęcia decyzji o zamknięciu cmentarzy w listopadzie 2020 r.”. Czyli nie ma żadnych dowodów na to, że ktokolwiek w tamtym okresie podejmował tę decyzję w sposób analityczny, racjonalny, bez oznak chaosu i paniki.

Jednak dalej jest jeszcze ciekawiej: „[…] Odtworzenie procesu myślowego, który towarzyszył Prezesowi Rady Ministrów w podjęciu tej konkretnej decyzji oraz wskazanie, który głos doradczy był pomocny lub kluczowy w jej podjęciu, jest z praktycznego punktu widzenia niemożliwe i wymagałoby zainicjowania działań tworzących nowe informacje, które mogłyby później okazać się nierzetelne lub nieścisłe”. Tak więc premier nie pamięta i nie wie, co nim kierowało, gdy podejmował decyzję o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych w ubiegłym roku.

Konsultacje w tej sprawie nie miały charakteru formalnego i nie były protokołowane. Zasadnicze pytania, jakie należy w tym miejscu postawić brzmią: jak wiele decyzji w związku z pandemią COVID-19 premier Morawiecki podejmował bez jakichkolwiek oznak konsultacji? Jak wielu decyzji nie jest on w stanie wytłumaczyć z perspektywy czasu? Czy to przypadkiem nie oznacza, że lockdowny i obostrzenia nie miały prawa się wydarzyć? Czy fakt, że szef rządu nie jest w stanie wytłumaczyć tego, co robił, nie wskazuje na ryzyko, że wszystko, co się działo i dzieje, jest wynikiem całego zespołu kompletnie nieprzemyślanych ruchów, które skomplikowały życie wszystkich Polaków? Czy polski rząd na pewno wie, co robi?

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: Twitter.com
Źródła 2 wiadomości: ZmianyNaZiemi.pl [1] [2]


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 10.12.2021 12:14

  Nie ma co sie rozpisywac to jest przymus a jak sie nie zaszczepisz to cie zwolnia.
  Wiec w kwalifikacjach lekarz,nauczyciel, zolnierz nalezy dopisac wymagane szczepienia co 6 mc zebys posiadal jak najwieksza ilosc grafenu ktory poszatkuje twoje cialo wiec robota w tych zawodach jest tylko tymczasowa do smierci ale za to duze zapotrzebowanie bedzie.
  Oczywiscie szczepienia obowiazkowe nie dotkna policji a jak juz to woda bo tych jak wybija to co zostanie przy zyciu z motlochu ich obali bez policji.
  Pamientacie slowa pudziana ze zeby nie bylo pandemi nie wolno ogladac TV . Wylaczasz i wszyscy zdrowi w okolicy. Przeciez nie powie ze pandemie media wymyslily zeby grafenem ludzi powoli mordowac zeby enerytur niedozyli a ich skladki sa rabowane dla tych ktorzy maja wysikie emerytury a skladek nie odprowadzali rzadowe mendy.

 2. adambiernacki 11.12.2021 07:26

  Dandi1981 – Ale widzisz…nikt z nas dotąd nie przekonał politysiów do bycia grzecznym i przestraszonym np przytulając się do ich rodzinek.

 3. Matylda 11.12.2021 08:11

  Oni wszyscy są naćpani, dlatego nie wiedzą co mówią, robią i pamiętają. Proponuję „obowiązek” comiesięcznego JAWNEGO (dwóch przypadkowych świadków i kamery) testu na spożycie substancji psychoaktywnych (alkohol i leki też) dla wszystkich polityków bez wyjątku. Jak odmawia, niech zmienia karierę. Oko za oko.

 4. Fenix 11.12.2021 08:32

  Dymisja rządu to konieczność ! Od kiedy rząd ekspertów dba o twoje zdrowie to pewne wpędzą cię w chorobę! Czego dotkną to spie*-dolą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.