Szokujące restrykcje na Słowacji!

Opublikowano: 29.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2607

Od 27 stycznia na Słowacji obowiązuje zaostrzony lockdown. Bez negatywnego testu na koronawirusa lub zaświadczenia o przyjęciu drugiej dawki szczepionki, nie można oddalić się na więcej niż 1 km od miejsca zamieszkania.

https://www.youtube.com/watch?v=tTNfH1hAcBY

Ograniczenia nie dotyczą wszystkich Słowaków. Jedynie osoby od 15 do 65 roku życia muszą przestrzegać nowych przepisów. Nowe zasady będą egzekwowane przynajmniej do 7 lutego. Policja, zapowiedziała kontrole i grzywny w wysokości nawet 1000 euro, dla każdego kto złamie nowe prawo. Pomimo sporych restrykcji w przemieszczaniu się i widocznej frustracji społeczeństwa Słowacji, w odróżnieniu do innych państw świata nie doszło tam do żadnych protestów ulicznych.

Na początku przyszłego miesiąca, największe ogniska zakażeń, zostaną poddane kolejnej rundzie testów masowych. Do tego czasu, większość obywateli Słowacji, zostało zamkniętych w domach. Nie wypada w tym miejscu nie wspomnieć, że skuteczność testów PCR kwestionuje już nawet WHO. Jeszcze przed kilkoma dniami, Światowa Organizacja Zdrowia, poinformowała że należy zastosować nową definicję „chorego na COVID”.

Teraz za chorego będzie uważana osoba, której dwa testy wskazują obecność patogenu, a na dodatek pojawiły się u niej jakieś objawy. Warto zwrócić uwagę, że WHO nakazuje nie tylko podwójny test, ale również sugeruje jak przeprowadzać wzmocnienie wirusa za pomocą technologii RT PCR. Od dłuższego czasu, pojawiały się sugestie, że wzmacniając odpowiednio długo materiał genetyczny z wymazu, można uzyskać pozytywny wynik niezależnie od stanu faktycznego. Teraz, zalecono kontrolowanie ilości cykli, tak aby ograniczyć występowanie fałszywie pozytywnych wyników.

To właśnie takie wadliwe testy, ograniczają Słowakom prawo do normalnego życia. Nawet tak prozaiczna czynność jak wyjście na spacer stała się tam towarem, którego ceną jest poddanie się testowi bądź załapanie się na którąś z tur szczepień. Trudno ocenić, czy inne państwa Europy wprowadzą w życie podobne ustawodawstwo. Wprowadzenie go na terenie naszego kraju, rozwiałoby jednak wszelkie wątpliwości co do „dobrowolności” szczepień gdyż nie ma wątpliwości, że testy PCR tracą na wiarygodności.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 29.01.2021 14:21

  Najwyraźniej działa zasada, że im mniej się społeczeństwo buntuje tym bardziej władza przykręca śrubę.

 2. woma123 29.01.2021 23:56

  HI

  A ja miałem Słowaków (i Czechów zresztą też) za normalne społeczeństwa. Jak pozory mogą mylić!

  Inna sprawa że u nas tylko patrzeć jak wprowadzą podobne “obostrzenia” (z premedytacją w cudzysłowie, bo to nie są żadne obostrzenia tylko zwykłe ograniczenia!).

  DuDuS

 3. woma123 30.01.2021 00:02

  HI

  Tutaj sobie poczytajcie: https://www.gov.pl/web/slowacja/ograniczenia-w-ruchu-osobowym-wewnatrz-slowacji-wprowadzone-od-27012021-r

  To bełkot! Co oni wyprawiają? A ja się cieszyłem że prezydentem została Zuzana Čaputová! I znowu, jak pozory mogą mylić!

  DuDuS

 4. hashi 30.01.2021 00:16

  Ale co i nikt nie protestuje. Przecież wystarczy że każdy wyjdzie na ulice masowo jakby nic się nie działo. Wszystkich nie pozamykają w obozach bo niema tyle miejsca. To szczerze mówiąc za Hitlera było lepiej, więcej swobody i wolności. Pierwsze co ludzie powinni zrobić to podpalić/spacyfikować domy rządzicieli którzy wydali takie decyzje.

  Kiedy przestępstwo staje się prawem, opór staje się obowiązkiem.

 5. kufel10 30.01.2021 04:17

  @ hashi
  Nikt Ci nie wyjdzie na ulicę. Ja chodzę bez maseczki wszędzie a 99% tych którzy mnie mijają je noszą. W radiowozach za to policjanci zawsze siedzą bez maseczek i nawet ich nie mają pod brodą. No i co na to powiesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.