Szokujące fakty ws. zmarłej ciężarnej

Opublikowano: 02.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1942

Rodzina młodej kobiety, która zmarła w 22 tygodniu ciąży z powodu wstrząsu septycznego po tym, jak lekarze czekali na obumarcie płodu, wydała oświadczenie, w którym opisuje szczegóły tragedii.

Historia ciężarnej kobiety, która w 22 tygodniu ciąży trafiła do szpitala z powodu bezwodzia i zmarła na skutek wstrząsu septycznego po tym, jak lekarze czekali na obumarcie płodu, zbulwersowała opinię publiczną. Po tym, jak o tragedii napisała Jolanta Budzowska, radczyni prawna z kancelarii BFP, zajmująca się sprawami z zakresu błędów medycznych, historia trafiła na czołówki szeregu mediów, sprawę komentowali politycy i działacze społeczni. Wiele osób łączy opisaną przez Budzowską tragedię z wyrokiem TK ws. aborcji, który miał doprowadzić do tego, że lekarze nie podjęli w przypadku opisanej pacjentki decyzji o przerwaniu ciąży i tym samym nie uratowali kobiety. Tako przyczynach tragedii napisała też Jolanta Budzowska.

Rodzina zmarłej kobiety wydała wczoraj w tej sprawie specjalne oświadczenie, które zostało opublikowane na profilu kancelarii prawnej BFP.

„W związku z nieścisłymi informacjami pojawiającymi się w mediach, rodzina zmarłej potwierdza, że w dniu 22 września 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie zmarła trzydziestoletnia kobieta będąca w 22. tygodniu ciąży. Ciężarna zgłosiła się do szpitala z powodu odpłynięcia płynu owodniowego z żywą ciążą. Przy przyjęciu stwierdzono bezwodzie i potwierdzono zdiagnozowane wcześniej wady wrodzone płodu. W toku hospitalizacji płód obumarł. Po niespełna 24 godzinach pobytu w szpitalu zmarła także pacjentka. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny. Zmarła pozostawiła męża i córkę” – napisano w oświadczeniu.

„Zmarła w trakcie pobytu, w wiadomościach wysyłanych do członków rodziny i przyjaciół, relacjonowała, że zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy, przyjęli oni postawę wyczekującą, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu obumarcia płodu, co wiązała z obowiązującymi przepisami ograniczającymi możliwości legalnej aborcji” – napisała rodzina zmarłej kobiety.

Po nagłośnieniu historii w kilkunastu miastach w całej Polsce zaplanowano protesty, które przyjmą cichą formę ze względu na szacunek do zmarłej. Wczoraj przed Trybunałem Konstytucyjnym zebrał się milczący protest, upamiętniający zmarłą kobietę oraz wyrażający sprzeciw wobec „nieludzkiego prawa” aborcyjnego, które obowiązuje w Polsce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.