Szkoły muszą się dostosować do propagandy LGBTQ

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2009

„Wszystkie szkoły muszą się dostosować”. Dwie prowincje Kanady ostrzegły kuratoria, że „nieprzestrzeganie zasad równości” może być niezgodne z prawem.

Ponieważ obchody „miesiąca dumy” w szkołach spotykają się z rosnącymi oznakami sprzeciwu w całej Kanadzie, administratorzy odpowiadają surowymi napomnieniami zarządów szkół, że te obchody nie są robione na zasadzie dobrowolności, lecz przymusu. „Na wszystkich kuratoriach spoczywa obowiązek zapewnienia, że ​​wszyscy uczniowie, zwłaszcza uczniowie 2SLGBTQ+, czują się wspierani, uznani w swoich szkołach i mile widziani w naszych społecznościach” — napisał minister edukacji Ontario Stephen Lecce w oświadczeniu z 2 czerwca rozpoczynającym Miesiąc Dumy. Dodał, że „obejmuje to celebrowanie Pride”.

Wieczorem tuż przed 1 czerwca nauczyciele z Rady Szkolnej Okręgu Ottawa-Carleton otrzymali długi e-mail z przypomnieniem, że „respektowanie 2SLGBTQ+” w klasie jest „podstawowym prawem człowieka” chronionym przez prawo. „Wykluczenie lub usunięcie tożsamości 2SLGBTQ+ z materiałów edukacyjnych stanowi formę dyskryminacji” – wyjaśniono.

W BC minister edukacji Rachna Singh otworzyła Miesiąc Dumy obszernym oświadczeniem szczegółowo opisującym, w jaki sposób brak potwierdzenia i uznania tożsamości płciowej uczniów jest naruszeniem Kodeksu Praw Człowieka BC. „Wszystkie szkoły muszą przestrzegać Kodeksu Praw Człowieka i pokazywać, że tworzą bezpieczne, przyjazne i integracyjne środowisko dla naszych uczniów i pracowników” – napisała Singh, dodając „kiedy uczniowie mogą zobaczyć swoje odbicie w otaczającym ich świecie poprzez historie osób tej samej płci rodziców lub problemów matematycznych, które używają zaimków „oni/oni” w środowisku szkolnym, wysyła to silny sygnał akceptacji”.

Te stwierdzenia wydają się być odpowiedzią na pojawiający się sprzeciw wobec szkolnych obchodów Pride. W zeszłym tygodniu Rada Szkolna Dystryktu Katolickiego Okręgu Toronto w Yorku niewielką liczbą głosów odrzuciła propozycję wywieszenia flagi Pride w czerwcu. W tym roku zaobserwowano również zjawisko masowych nieobecności w kanadyjskich szkołach, które uważa się za cichy protest przeciwko treściom LGBT w programie nauczania. W zeszłym miesiącu prawie jedna trzecia całej populacji uczniów największej szkoły podstawowej w London była nieobecna podczas obchodów Międzynarodowego Dnia przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii.

Rodziny muzułmańskie wydają się stanowić większość tych nieobecności, a oświadczenie London Council of Imams stwierdza, że będą „nadal ściśle współpracować z (urzędnikami rady szkolnej), aby zapewnić, że nasze głosy zostaną przedstawione w najlepszy sposób, jednocześnie podejmując aktywne działania na rzecz ochrony praw, przekonań i wartości naszych dzieci”.

Z inspiracji do uczniowskiego bojkotu w London, dzień 1 czerwca został ogłoszony przez antyaborcyjną grupę Campaign Life Coalition Narodowym Dniem opuszczenia szkoły na czas podnoszenia Flagi „Dumy”. „Postarajcie się zwerbować jak najwięcej rodzin, aby liczba nieobecnych uczniów była zauważalna” – napisała grupa w oświadczeniu, informującrównocześnie o szeregu „modlitw” zaplanowanych tego dnia w Ontario.

Od 5 do 10 lat temu obchody Miesiąca Dumy w kanadyjskim systemie szkolnym K-12 były stosunkowo wyciszone, jeśli w ogóle istniały. Jeszcze w 2018 r. nawet Rada Szkolna Okręgu Toronto obchodziła Miesiąc Dumy tylko przez wywieszenie tęczowej flagi oraz udział nauczycieli i personelu podczas oficjalnej parady Pride w Toronto. Teraz w okręgach szkolnych w całym kraju Miesiąc Dumy będzie rutynowo obejmował ogólnoszkolny wystrój Pride, Zgromadzenia, projekty rękodzielnicze, prelekcje zaproszonych gości i „duchowe” dni, podczas których dzieci są zachęcane do noszenia tęczowych strojów w klasach.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. JedynaDroga 08.06.2023 12:22

  Nie zdziwcie się kiedy pewnego dnia wasz potomek powie wam, że ” odkrył ” w sobie ta drugą naturę, a wasz syn / córka mają partnera tej samej płci.

  Z tej mąki nie będzie dobrego chleba.

 2. Murphy 08.06.2023 14:06

  @JedynaDroga: Przecież o to chodzi, taki jest plan, by zniechęcać do posiadania potomstwa.

 3. andi170 09.06.2023 10:58

  Globalna dewiacja niszczy ludzkość

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.