Szkoła bez nauczycieli, bo nie godzą się na „szczepienie”

Opublikowano: 16.12.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1613

Szkoła Glenwood State School w stanie Queensland w Australii traci prawie WSZYSTKICH nauczycieli po tym, jak personel odszedł z powodu obowiązku „szczepień” preparatem terapii genowej przeciwko COVID-19. W szkole pozostało tylko pięciu asystentów nauczycieli i nauczyciele niektórych przedmiotów.

Marie Shing, której 12-letnia córka Abby Waters kończy właśnie szóstą klasę szkoły podstawowej, powiedziała dziennikarzom, że dowiedziała się o tym od innego rodzica, co później potwierdził jeden z nauczycieli, który odszedł. „Wszyscy zgodzili się, że staną w obronie swoich praw”, powiedziała lokalnym gazetom. „Nie sądzę, aby powrócili w przyszłym roku. Powiedziałam im, że społeczność jest z nich dumna i popieramy ich”.

Strajk jest protestem przeciwko nakazowi, który wymaga, aby pracownicy wysokiego ryzyka, w tym nauczyciele, otrzymali pierwszą dawkę preparatu zwanego „szczepionką” do 17 grudnia. Nauczyciele muszą być w pełni zaszczepieni do 23 stycznia. Władze stanu wprowadziły obowiązek „szczepień” dla ponad 100 000 pracowników edukacyjnych, naśladując inne australijskie stany.

Organizacje pracownicze ostrzegły, że nowe przepisy zostały wprowadzone zbyt szybko i mogą doprowadzić do odejścia ze stanowisk tysięcy nauczycieli.

Rzeczniczka Departamentu Edukacji Queensland powiedziała, że szkoła poczyniła przygotowania, aby zapewnić, że nie wpłynie to na nauczanie uczniów. „Pracownicy nieobecni w pracy muszą mieć uzasadniony powód i przedstawić odpowiednie dowody na poparcie swojej nieobecności, co jest normalną praktyką” – poinformowała. „Glenwood State School poczyniła przygotowania, aby zapewnić, że ciągłość nauki dla wszystkich uczniów nie zostanie naruszona”.

Rzeczniczka powiedziała, że departament edukacji stanowczo dotrzymuje terminu „szczepień”. „Queensland ciężko pracowało, aby zachować bezpieczeństwo wobec COVID-19 od początku pandemii, a ten nowy wymóg szczepień jest kolejnym krokiem w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom, studentom i dzieciom znajdującym się pod naszą opieką” – powiedziała. „Departament Edukacji wdroży kierunek zdrowia publicznego, który wymaga, aby pracownicy otrzymali pierwszą dawkę do 17 grudnia 2021 r., a drugą do 23 stycznia 2022 r. Wszyscy pracownicy będą musieli przestrzegać nakazu zdrowia publicznego, chyba że mają ważne zwolnienie lekarskie”.

Źródło oryginalne: DailyMail.co.uk
Źródło polskie: LegaArtis.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.