Szkodliwy kadm w kaszkach Nestle dla dzieci

Opublikowano: 26.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2332

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o przekroczeniu najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu w jednej partii produktu zbożowego Nestlé Sinlac Bezglutenowy. Producent wycofał określone partie kaszek.

„Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu w badanej próbce produktu” – czytamy w komunikacie GIS.

Chodzi o produkt: „Nestlé Sinlac Bezglutenowy produkt zbożowy po 4 miesiącu, 500 g”, wyprodukowany przez Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32 02-672 Warszawa. Ostrzeżenie dotyczy partii numer 01970291R i terminem spożycia 09/2021.

Podmiot odpowiedzialny za produkt rozpoczął już procedurę wycofywania kaszek z rynku. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje prowadzony przez producenta proces wycofania z obrotu i od konsumentów wskazanych partii produktów.

Kadm jest pierwiastkiem niezwykle toksycznym. Wywiera szkodliwe działanie na organizm człowieka przy długotrwałym narażeniu na ten pierwiastek. Może m.in. uszkadzać nerki, powodować anemię i choroby kostne. Oddziałuje też niekorzystnie na układ krążenia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. jaroM 26.11.2020 13:08

  Brawo GIS. mam nadzieje ze bedzie jeszcze dochodzenie w tej sprawie.

 2. cristobal 26.11.2020 15:24

  A ja sądzę, że nic się nie stanie – w myśl zasady, że zachodnich firm w Polsce nie tykamy.

 3. sga 26.11.2020 16:24

  skad ten kadm?
  z nawozow sztucznych.
  Sa nawozy z minimalna iloscia kadmu, ale chyba sie gorzej sprzedaja 😛

 4. kufel10 27.11.2020 01:53

  Gdyby motłoch kupował polskie a nie danuny czy nestle to nie byłoby tematu. Ale motłoch woli żreć odpadki od pana swego i chlebodawcy, wiadomo kogo 😉 Ech … czarno się wasza przyszłość rysuje polinki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.