Szklana plaża na Dalekim Wschodzie bliska zniszczenia

Opublikowano: 17.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 267

Chińscy turyści znowu zaczęli „okradać” niepowtarzalną „szklaną plażę” w Zatoce Ussuryjskiej niedaleko Władywostoku w Rosji – podaje Primpress. Według słów mieszkańców Kraju Nadmorskiego, którzy kilka dni temu byli na plaży, obcokrajowcy znowu siedzą na brzegu z torebkami i wkładają do nich kawałki szkła.

Lokalni mieszkańcy nie mogą wyjść ze zdziwienia: zagranicznych turystów nie wstrzymuje ani tabliczka z zakazem, powieszona na plaży, ani ustne uwagi, poczynione przewodnikom przez pracowników chińskiej ambasady. „Ich należałoby już u wyjścia przeszukiwać, kieszenie wywracać”, „A ja jeszcze ani razu nie byłam w tej zatoce, chyba nie zdążę zobaczyć tych szkiełek – wszystkie rozkradną” – wzdychają mieszkańcy regionu.

„Ofiara popularności: tragedia Szklanej Zatoki” – pod takim tytułem ukazał się materiał w jednym z głównych czasopism świata „National Geographic”. Według słów świadków autobusy z chińskimi turystami przyjeżdżają tu „jeden po drugim” tylko w jednym celu – by zabrać ze sobą na pamiątkę to, z czego słynie plaża. „Torbami wynoszą. Każdy Chińczyk wychodzi z torebką, a w niej – szkiełka. Choć na wjeździe napisano, że zabierać ich nie można” – opowiada mieszkanka, która nagrała sytuację na wideo.

Według słów uczonych lokalna plaża w Zatoce Szklanej zniknie za około 20 lat – tyle czasu potrzeba, żeby to miejsce zmieniło się nie do poznania.

Zatoka Szklana położona jest na przedmieściach Władywostoku, a znana jest z niezwykłej plaży usypanej kawałkami oszlifowanego szkła. Plaża jest popularnym miejscem wypoczynku nie tylko wśród mieszkańców całego Kraju Nadmorskiego. Jego sława wykracza daleko poza granice regionu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o