Szklana plaża na Dalekim Wschodzie bliska zniszczenia

Opublikowano: 17.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1186

Chińscy turyści znowu zaczęli „okradać” niepowtarzalną „szklaną plażę” w Zatoce Ussuryjskiej niedaleko Władywostoku w Rosji – podaje Primpress. Według słów mieszkańców Kraju Nadmorskiego, którzy kilka dni temu byli na plaży, obcokrajowcy znowu siedzą na brzegu z torebkami i wkładają do nich kawałki szkła.

Lokalni mieszkańcy nie mogą wyjść ze zdziwienia: zagranicznych turystów nie wstrzymuje ani tabliczka z zakazem, powieszona na plaży, ani ustne uwagi, poczynione przewodnikom przez pracowników chińskiej ambasady. „Ich należałoby już u wyjścia przeszukiwać, kieszenie wywracać”, „A ja jeszcze ani razu nie byłam w tej zatoce, chyba nie zdążę zobaczyć tych szkiełek – wszystkie rozkradną” – wzdychają mieszkańcy regionu.

„Ofiara popularności: tragedia Szklanej Zatoki” – pod takim tytułem ukazał się materiał w jednym z głównych czasopism świata „National Geographic”. Według słów świadków autobusy z chińskimi turystami przyjeżdżają tu „jeden po drugim” tylko w jednym celu – by zabrać ze sobą na pamiątkę to, z czego słynie plaża. „Torbami wynoszą. Każdy Chińczyk wychodzi z torebką, a w niej – szkiełka. Choć na wjeździe napisano, że zabierać ich nie można” – opowiada mieszkanka, która nagrała sytuację na wideo.

Według słów uczonych lokalna plaża w Zatoce Szklanej zniknie za około 20 lat – tyle czasu potrzeba, żeby to miejsce zmieniło się nie do poznania.

Zatoka Szklana położona jest na przedmieściach Władywostoku, a znana jest z niezwykłej plaży usypanej kawałkami oszlifowanego szkła. Plaża jest popularnym miejscem wypoczynku nie tylko wśród mieszkańców całego Kraju Nadmorskiego. Jego sława wykracza daleko poza granice regionu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.