Szewach Weiss domaga się odszkodowań od Polski

Opublikowano: 11.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1970

Fetowany na polskich salonach Szewach Weiss twierdzi, że nasz kraj powinien zadośćuczynić żydowskim roszczeniom majątkowym. Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce, „nawet po wojnie Polska była jedynym krajem, który wypędził i stworzył antysemicką atmosferę w 1956 i 1968 roku”, dlatego krytycznie odnosi się on do przyjętej w czerwcu nowelizacji polskiego prawa.

Weiss w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odnosi się do przyjętej w czerwcu nowelizacji „Kodeksu postępowania administracyjnego”. Przewiduje ona, że po 30 latach od wydania decyzji administracyjnej nie jest możliwe postępowanie w celu jej zakwestionowania. Były izraelski dyplomata odnosi się krytycznie do tych zmian, bo „prawa człowieka i prawo do mienia to podstawowa kwestia w kulturze europejskiej”.

Tym samym Weiss nawołuje do zrealizowania przez Polskę postulatów organizacji żydowskich, domagających się wypłaty odszkodowań za żydowskie mienie utracone w czasie II wojny światowej”. W tym kontekście twierdzi on między innymi, że nasz kraj jako jedyny po wspomnianym konflikcie „wypędził i stworzył antysemicką atmosferę w 1956 i 1968 roku”.

„Nigdy nie uzyska się prawdziwej sumy, to jest niemożliwe, ponieważ Polska straciła bardzo dużo i nie może tyle zapłacić. By odbudować się z gruzów, potrzebne były ogromne wysiłki. Potrzebna jest tutaj miła i ludzka atmosfera, to bardzo ważne. Ale ten problem trzeba w końcu załatwić” – twierdzi były syjonistyczny ambasador.

Jednocześnie Weiss popiera stanowisko polskiego rządu, który domaga się reparacji wojennych od Niemiec. Według niego Polacy i Żydzi byli ofiarami II wojny światowej, stąd też konieczna jest dyskusja między oboma narodami na temat obecnych różnic w sprawie żydowskich majątków.

Na podstawie: Onet.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 11.08.2021 10:57

  Od kiedy istnieje Izreael od 1946r? A zada pieniędzy za osoby wyznania żydowskiego które zmarły przed powstaniem Państwa. To tak jak by Watykan upominał się o majątki chrześcijan zagarnięte przed powstaniem Watykanu . Nie było Państwa Izreael nie było czegoś takiego jak Żydzi, byli tylko Polacy wyznania izraelskiego.
  Wiec jak maga zadać za osoby posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie ,odszkodowań które nie nastąpiły na skutek działań polskich lecz wyłącznie niemieckich.
  Pewnie ze byli Polacy co kobolarowali z Niemcami wydawali Żydów,Polaków, członków armi krajowej, partyzantów ale też byli Polacy wyznania żydowskiego którzy wydawali innych Polaków wyznania żydowskiego oraz zwykłych Polaków, często by ocalić własną skórę.
  Wiec jeśli odszkodowania zapraszam do Niemców ale ci juz płacą tym pijawką, lodzie podwodne im dają Wiec Polskę oczerniają a polska doznała największych strat w ludności i mieniu, miasta bardziej zrównane z ziemią niż niemieckie stan ludności w 2021 przypomina ten z 1939r , a Niemcy nawet feninga za to nie zapłacili takie utalentowane władze mamy

 2. Szwęda 11.08.2021 18:59

  Nawet złamanego grosza nie wolno Polakom zapłacić nikomu za 2 wojnę światową! Jeżeli zapłacimy nawet 1 grosz żydom, to Polska przypieczętuje swój los i przestanie istnieć!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.