Sześciu na dziesięciu Włochów ma problem z płaceniem czynszu

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1049

Najnowszy raport dotyczący konsumpcji i poziomu życia we Włoszech wskazuje na pogarszającą się sytuację tamtejszych mieszkańców. Obecnie problem z uregulowaniem opłat za czynsz ma sześciu na dziesięciu Włochów, natomiast blisko jedna trzecia do końca roku może przestać płacić rachunki. Nawet posiadanie stałego zatrudnienia nie gwarantuje braku problemów z pokryciem codziennych wydatków.

Tegoroczna edycja „Raportu Coop na temat włoskiej konsumpcji i stylu życia” nie pozostawia złudzeń dotyczących rosnącego ubóstwa wśród Włochów. Z przeprowadzonych badań wynika, że już 57 proc. Włochów ma kłopot z płaceniem czynszu, a co czwarty jest zmuszony do wstrzymania lub przynajmniej odroczenia płatności.

Sytuacja ma jeszcze pogorszyć się do końca roku. Według swoich deklaracji blisko jedna trzecia badanych nie będzie wówczas w stanie uregulować rachunków za prąd i gaz.

Siedmiu na dziesięciu Włochów już teraz deklaruje przysłowiowe zaciskanie pasa, natomiast kolejnych 17 proc. uczyni to pod koniec września, czyli wraz z nadejściem jesieni. Blisko 41 proc. badanych zaczęło oszczędzać poprzez wyłączanie światła, ograniczenie ogrzewania czy bardziej racjonalne korzystanie ze sprzętu gospodarstwa domowego.

Prawdziwa eksplozja biedy we Włoszech nie zmniejsza się od początku pandemii koronawirusa. Prawie 24 mln Włochów deklaruje więc, że w ubiegłym roku „doświadczyła co najmniej jednej trudnej sytuacji, trwającej przez dłuższy czas”, a więc miała problemy finansowe. Nie ustrzegło ich przed tym nawet posiadanie stałego zatrudnienia.

Na podstawie: IlPprimatoNazionale.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.