Szefowa EBC postuluje uregulowanie Bitcoina

Opublikowano: 14.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1010

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde wezwała do wprowadzenia globalnych regulacji dotyczących Bitcoina, określając kryptowalutę jako „naganną”.

Lagarde skomentowała wczoraj podczas konferencji Reuters Next, podczas której stwierdziła, że Bitcoin nie jest walutą. „Kiedy spojrzeć na ostatnie wydarzenia zwyżkowe, a teraz ostatni trend spadkowy… dla tych, którzy zakładali, że może przekształcić się w walutę, strasznie przykro, ale to jest aktywo i jest to aktywo wysoce spekulacyjne” – powiedziała.

Była szefowa MFW, która wcześniej została uznana za winną zaniedbania finansowego przez francuski sąd w sprawie umowy arbitrażowej o wartości 403 milionów euro na rzecz biznesmena Bernarda Tapiego, oskarżyła Bitcoina o poważne uwikłanie w działalność przestępczą. „(Bitcoin) prowadził zabawne interesy oraz interesującą i całkowicie naganną działalność związaną z praniem brudnych pieniędzy” – powiedziała Lagarde.

Szefowa EBC wezwał następnie do uregulowania Bitcoina przez władze finansowe.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o