Szef Mossadu zapowiada kontynuację antyirańskich operacji

Opublikowano: 14.09.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1051

Dyrektor izraelskiego wywiadu zagranicznego – Mossadu – David Barnea, zapowiada kontynuację operacji syjonistycznych służb specjalnych przeciwko Iranowi, nawet jeżeli odnowione zostanie przez mocarstwa zachodnie porozumienie nuklearne z 2015 roku.

Barnea w trakcie swojego pierwszego wystąpienia od kiedy objął urząd dowódcy izraelskich szpiegów, w trakcie konferencji na Uniwersytecie Reichmana w Herclijji stwierdził, że Iran nie może liczyć na „immunitet” chroniący go przed tajnymi operacjami Mossadu, wymierzonymi w elity tego kraju, nawet jeżeli kraje zachodnie dojdą do porozumienia z krajem Persów w sprawie odnowienia umowy o ograniczeniu irańskiego programu nuklearnego. Barnea odnawianie układu z 2015 roku nazwał farsą opartą na irańskich kłamstwach. Stwierdził także, że IRI dąży do wyprodukowania broni jądrowej która zagrażać będzie jego krajowi.

Barnea jasno dał do zrozumienia, że ofiarami izraelskich kampanii terroru będą elity irańskie a nie działające z ich inspiracji struktury zastępcze (proxies). Powtórzył także pogłoski które wyszły od elit amerykańskich jakoby Iran miał planować zamachy na Johna Boltona i Mike’a Pompeo – dwóch antyirańskich jastrzębi o wyraźnych konotacjach syjonistycznych, którzy mieli kluczowy udział w niszczeniu irańskiej gospodarki i odcinaniu Iranu od dostaw sprzętu medycznego w trakcie tzw. pandemii COVID w ramach sprzecznego z prawem międzynarodowym okładania IRI sankcjami przez reżim Donalda Trumpa.

Przypomnijmy, że przedstawiciele irańskich elit, zarówno naukowych jak i wojskowych, ginęli już całymi seriami. W przypadku pierwszej serii terroru zapoczątkowanej 15 lat temu sprawa wydaje się oczywista: zamachów dokonywać miały tajne służby reżimu syjonistycznego.

Kampania terroru Izraela przeciwko naukowcom z Islamskiej Republiki Iranu trwała w latach 2007-2020, przy czym szczyt jej aktywności przypada na lata 2010-2011 kiedy to zamordowano 5 z siedmiu irańskich uczonych, którzy zginęli z rąk syjonistycznych siepaczy do roku 2020.

Pierwszą ofiarą był Ardeshir Hosseinpour. Ten profesor fizyki specjalizujący się w dziedzinie elektromagnetyzmu miał według amerykańskiej agencji wywiadowczej Stratfor zostać zamordowany przez Izrael poprzez otrucie go substancjami radioaktywnymi. Sami Irańczycy mieli zaprzeczać temu jakoby stał się on ofiarą izraelskich służb. Najprawdopodobniej uczynili to po to, aby uniknąć kompromitacji w związku z zamachami na elity irańskie dokonywane na irańskiej ziemi co źle świadczyć miało o tamtejszym reżimie bezpieczeństwa.

Druga ofiarą kampanii terroru wymierzonej w irańskich naukowców był Masoud Alimohammadi – wybitny specjalista w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych. Alimohammadi został zamordowany przez wyszkolonego w Tel Awiwie izraelskiego agenta Majida Jamali Fashiego. W jego przypadku metodą zamachu terrorystycznego zleconego przez państwo (Izrael) była eksplozja motocyklu zaparkowanego w pobliżu jego samochodu, w której poniósł on śmierć, natomiast dwie inne postronne osoby zostały ranne.

W sprawie zamordowania zarówno Hosseinpoura jak i Alimohammadiego pojawiały się różne dezinformacje, w dużej mierze zapewne inspirowane przez izraelskie służby. Oskarżano o mordy na irańskich naukowcach Hezbollah czy też Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. Jednak sprawstwo Izraela wydaje się być oczywiste, tym bardziej po premierze książki żydowskiego dziennikarza śledczego Ronena Bergmana, który bez żadnych wątpliwości stwierdza, że za kampanią terroru wobec irańskich elit naukowych stał Mossad. Co więcej, według Bergmana ofiar miało być więcej.

Zaraz po zamachu na Alimohammadiego szef izraelskiego wywiadu zagranicznego Meir Dagan zwrócił się do premiera Benjamina Netanjahu, który ostatecznie musi zaaprobować każdy zaplanowany zamach terrorystyczny dokonany przez reżim syjonistyczny, aby zamordować wszystkich naukowców pracujących nad rzekomo wojskowym programem jądrowym Iranu, który przypomnijmy, według amerykańskiej CIA został przez IRI porzucony w 2003 roku.

Netanjahu jednak nie chciał, aby izraelskie służby po raz kolejny w krótkim czasie zostały skompromitowane spartaczoną operacją, jak ta ze stycznia 2010 roku w Dubaju, mająca na celu zabicie wysokiego oficjela Hamasu Mahmouda al-Mabhouha, toteż izraelski premier opóźniał kolejne zamachy terrorystyczne na irańskich naukowców. Następny miał zostać przeprowadzony dopiero pod koniec listopada 2010 roku. Wtedy też za pomocą miny magnetycznej przyczepionej do karoserii samochodu zamordowano Majida Shahriariego. Ranna w zamachu została jego żona oraz ochroniarz.

Dokonano także aktu terroru wymierzonego w innego naukowca – Feyerdoona Abbasiego. Jemu jednak udało się przeżyć kolejną próbę bezprawnego izraelskiego aktu mordu. Jednak został on w wyniku ataku ciężko ranny. Ranna została także jego żona.

Jeszcze tego samego dnia prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad w trakcie konferencji prasowej oskarżył o zbrodnie „reżim syjonistyczny oraz rządy zachodu”. Ujawnił wówczas również fakt, że irańskie obiekty nuklearne były celem ataków cybernetycznych które miały zakłócać pracę wirówek.

Również po atakach z 29 listopada 2010 roku, podobnie jak po poprzednich, pojawiały się w światowych mediach dezinformacje kwestionujące sprawstwo Izraela. Jednak i w tym przypadku Bergman, autor książki „Powstań i zabij pierwszy” nie pozostawia żadnych wątpliwości, że za tymi aktami państwowego terroryzmu stał Izrael. W swojej pracy Izraelczyk pisze:

„[…] Dagan, po udanym zamachu na Masouda Alimohammadiego w pierwszej połowie stycznia, zwrócił się do premiera z prośbą, by ten zgodził się na zintensyfikowanie kampanii, aby zabić pozostałych trzynastu naukowców pracujących przy projekcie zbrojeniowym. Netanjahu, nie chcąc ponownie wpaść w tarapaty, nie spieszył się. Dopiero w październiku przystał na dokonanie następnego zamachu. 29 listopada 2010 roku dwóch motocyklistów wysadziło w powietrze samochody dwóch ważnych postaci irańskiego programu nuklearnego. Przyczepili do karoserii miny magnetyczne a następnie uciekli.”

Kampania mordowania irańskich naukowców jedynie hamowała irański program nuklearny, który jak wynika z danych amerykańskiego wywiadu z okresu urzędowania Donalda Trumpa, nie miał nic wspólnego z wojskowymi zbrojeniami. Izraelczycy doskonale sobie zdawali sprawę, że mordowanie Irańczyków irańskiego programu jądrowego nie powstrzyma. Mimo to kampania terroru była kontynuowana.

23 lipca 2011 roku terrorysta na usługach izraelskich tajnych służb dokonał mordu inżyniera zbrojeniowego Dariusha Rezaeinejada.

Rezaeinejad tegoż dnia wyjeżdżał spod domu razem z żoną i 4-letnią córką, którą odwoził do przedszkola kiedy to nagle w zasięgu jego samochodu pojawiło się dwóch terrorystów na usługach żydowskich służb specjalnych. Jeden z nich zaczął strzelać z broni palnej do Irańczyka. Jego żona została ranna, on zaś zginął na miejscu.

Bergman pomimo iż ujawnia, że to izraelskie służby z całą pewnością stały za mordowaniem Irańczyków, tuszuje jednocześnie fakt iż w zamachach ranne zostały niewinne osoby. Próżno w jego pracy szukać informacji np. o tym, że żona Rezaeinejada została zraniona przez morderców na usługach Mossadu czy też że razem z nim tego ranka jechała jego 4-letnia córka. Pokazuje to dobitnie, że nawet insiderzy ujawniający tajemnice izraelskich służb zajmują się nie tylko informowaniem o zbrodniach Izraela lecz także tuszują przy tym fakt, że w zbrodniach tych ranne zostają osoby nie mające nic wspólnego z tajną wojną reżimu syjonistycznego z Iranem.

11 stycznia 2012 roku doszło do kolejnego aktu terroru wobec irańskich naukowców. Tym razem zamordowano Mostafę Ahmadi Roszana – irańskiego inżyniera jądrowego. I w tym przypadku doszło do zbrodni podwójnej, gdyż w zamachu przeprowadzonym za pomocą miny magnetycznej zginął również kierowca naukowca. O tym zamachu Bergman nie wspomina w ogóle.

Jednak szczegóły zamachu opisał inny autor pracy o działaniach izraelskich struktur siłowych a mianowicie Patrick Tyler, wieloletni korespondent „The Washington Post” w Afryce Północnej, autor „Twierdzy Izrael”. Pisze on w niej, że zamach na Roszana ukazywał „charakterystyczne cechy izraelskich zamachów”, takie jak „podjazd motocyklem, dwuosobowy zespół uderzeniowy znikający w ruchu ulicznym, wybór broni”. Zwraca on uwagę także na fakt, iż w 1995 roku izraelski premier Icchak Rabin zatwierdził bardzo podobną akcję na terenie państwa Malta, w której zamordowano przywódcę grupy Islamski Dżihad.

Ostatnim z uderzeń w pokojowy program nuklearny Iranu w omawianym okresie czasowym był zamach na szefa porzuconego w 2003 roku wojskowego programu jądrowego Iranu Mohsena Fakhrizadeha. Przeprowadzenie zamachu przez Izrael potwierdziły służby specjalne krajów zachodnich, w tym Stanów Zjednoczonych. Rolę Mossadu potwierdziła również żydowska „The Jewish Chronicle”.

Fakhrizadeh został zamordowany za pomocą zdalnie sterowanego karabinu maszynowego, który przemycano na terytorium Iranu w kawałkach a następnie na miejscu zmontowano. W tym akcie terroru uczestniczyć według “The Jewish Chronicle” miało ponad 20 osób, zarówno Izraelczycy jak i Irańczycy.

Kampania terroru z lat 2007-2020, ze szczytem zbrodni lat 2010-2011 nie spowodowała większych sankcji na reżim syjonistyczny. Izrael, dzięki wpływom biznesowym i politycznym żydostwa oraz immunitetowi chroniącemu Żydów przed wszelaką krytyką, zwanego „holokaustem”, może bezkarnie mordować obywateli, przywódców i naukowców innych krajów, nie ponosząc z tego tytułu żadnych większych uszczerbków na arenie międzynarodowej.

Seria mordów na irańskich naukowcach z lat 2007-2020 nie była jedyną serią zbrodni, w których ginęli przedstawiciele irańskich elit. W roku 2022 miała miejsce – a być może nadal ma – dziwna seria śmierci irańskich wojskowych oraz również naukowców, zaangażowanych w programy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i rozwoju państwa irańskiego.

22 maja bieżącego roku pułkownik elitarnych jednostek Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Hassan Sayyad Khodaei został zamordowany w sposób typowy dla agentury Mossadu – dwóch napastników poruszających się na motocyklu oddało w kierunku Khodaeiego wiele strzałów z broni palnej, z czego 5 trafiło celu, zabijając Irańczyka na miejscu. New York Times, powołując się na rozmowy izraelskich i amerykańskich urzędników stwierdził, że za tym aktem terroru stał Izrael. Przyznać to mieli Amerykanom sami Izraelczycy. Kilka dni później doszło do kolejnej śmierci irańskiego wojskowego.

Tym razem ofiarą padł inżynier Ehsan Ghadbeigi, który według strony irańskiej zginął w akcie sabotażu przemysłowego. Owym aktem był atak samobójczych dronów typu quadrocopter. W tych zamachu ranny został także inny Irańczyk. Irańczycy o atak obwinili swoich wrogów i poprzysięgli zemstę.

2 czerwca 2022 roku w tajemniczych okolicznościach zginął pułkownik sił Quds Ali Esmailzadeh. Esmailzadeh był blisko związany z zamordowanym w maju Khodaeim – oboje służyli w tej samej jednostce sił Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Jednostka ta specjalizuje się w działaniach skierowanych przeciwko sojusznikom USA w regionie Bliskiego Wschodu. Esmailzadeh oficjalnie miał popełnić samobójstwo, jednak tzw. irańska opozycja (w rzeczywistości agentura USA oraz ich sojuszników) twierdzi, że za śmiercią irańskiego wojskowego stały same władze Iranu. Sugerują oni, że mógł on mieć coś wspólnego ze śmiercią Khodaeiego. Strona irańska takie sugestie określiła mianem „wojny psychologicznej”.

Dzień po śmierci Esmailazadeha Irańczycy poinformowali o śmierci Ayooba Entezariego, naukowca z dziedziny lotnictwa, który specjalizował się w irańskim programie samolotów bezzałogowych. Miał on zostać otruty w sposób przypominający otrucie irańskiego szefa Gwardii Rewolucyjnej z izraelskiego serialu szpiegowskiego „Teheran”.

W podobny sposób zginął inny irański naukowiec Kamran Aghamolaei, który również rozchorował się po zjedzeniu posiłku poza domem. Aghamolaei był doktorantem z geologii i pracował w ośrodku jądrowym w Natanz. Irańczycy o otrucie obu swoich ludzi oskarżyli Izrael.

Również w czerwcu 2022 roku, konkretnie 13 dnia tegoż miesiąca naukowiec pracujący dla Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Mohammad Abdous zginął w bazie obrony powietrznej Semnan w północnym Iranie. Pracował on tam nad irańskim programem satelitarnym oraz samolotami bezzałogowymi a także pomagał rozwijać irański program rakiet balistycznych. Zaledwie dzień wcześniej poinformowano o tajemniczej śmierci oficera KSRI Alego Kamaniego, który został zabity w wypadku samochodowym. Śmierć ponieść miał też irański naukowiec z nuklearnego ośrodka Natanz Kamran Mallapour. O jego śmierci poinformowała izraelska propaganda.

W lipcu 2022 roku zamordowany został Said Samardar Mutalag, inżynier rakietowy pracujący dla Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Według irańskich środowisk opozycyjnych wobec władzy Ajatollahów, za jego śmiercią stać miały izraelskie tajne służby – Mossad.

Również w lipcu tego roku śmierć poniósł admirał irańskiej marynarki wojennej Beitaleh Devsalar. Według strony irańskiej został zamęczony podczas wykonywania misji na rzecz kraju.

W sierpniu 2022 roku z kolei zabity został generał Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Abolfazl Alijani. Izraelski „Times of Israel” w swoim artykule starał się przekonać czytelników, że za jego śmiercią stoją sami Irańczycy tudzież Amerykanie, gdyż stwierdzili oni, że śmierć tegoż generała Gwardii Rewolucyjnej pomogła popchnąć rozmowy o renowacji umowy nuklearnej w kierunku porozumienia. Irańczycy jednak konsekwentnie twierdzili, że został on zamęczony co oznacza, że zginął podczas pełnienia misji na rzecz państwa.

Można naiwnie wierzyć, że za śmiercią tych przedstawicieli irańskich elit wojskowych i naukowych nie stoją Izraelczycy. Jednak rozsądek i fakty przedstawione przeze mnie w tym tekście jak i sugestie samych Izraelczyków, m.in. Ronena Bergmana czy też Yossiego Melmana i Amerykanina Dana Raviva zdają się dosadnie przekonywać, że mordowanie przedstawiciela elit irańskich jest dziełem reżimu izraelskiego.

Na długo przed wydaniem pracy Bergmana Yossi Melman i Dan Raviv, dwaj żydowscy dziennikarze w swojej książce pt. „Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela” (ang. „Spies against Armageddon”) wydanej po raz pierwszy w czerwcu 2012 roku stwierdzili, że kampania terroru wobec irańskiego środowiska naukowego była dziełem Mossadu. Jeżeli wtedy irańscy naukowcy byli mordowani a ich rodziny były ranione w zamachach terrorystycznych zorganizowanych przez Izraelczyków to chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości czyim dziełem jest tegoroczna kampania terroru wobec Irańczyków, która trwa akurat w momencie kiedy decyduje się czy zachód dogada się z Iranem w sprawie renowacji umowy jądrowej, która to już w pierwszym roku da Iranowi dodatkowe 90 mld $ a w kolejnych latach liczba ta będzie się sukcesywnie powiększać o kolejne dziesiątki miliardów dolarów.

Irańczycy mają związane ręce: w czasie kiedy starają się, m.in. za pomocą wyraźnych ustępstw, dogadać się z zachodem, ich naukowcy giną w tajemniczych okolicznościach. Celem tych zbrodni jest m.in. sprowokowanie Irańczyków do nieprzemyślanych i agresywnych zachowań, które skompromitują kraj Persów na tyle, aby zachód nie zniósł sankcji na państwo ze stolicą w Teheranie i nie powrócił do umowy JCPOA. Czy to się ostatecznie uda?

No cóż, szef Mossadu wyraźnie zapowiada kontynuację – jak to określa – „izraelskich operacji”. Te izraelskie operacje to nic innego jak kolejne akty państwowego terroru, wobec których świat przechodzi do porządku dziennego i nie rozlicza reżimu syjonistycznego za ich zbrodnie, które w przypadku każdego innego kraju byłyby surowo potępione a kraj który ich dokonał okładany byłby międzynarodowymi sankcjami.

Izrael tylko do 2000 roku przeprowadził ponad 500 tzw. selektywnych eliminacji, czyli po prostu zaplanowanych, zorganizowanych i wykonanych zbrodni przeciwko swoim rzeczywistym i urojonym wrogom.

Podczas drugiej intifady (powstania palestyńskiego) trwającej 5 lat – od 2000 do 2005 roku – Izrael dokonał aż około 800 ukierunkowanych eliminacji. Trudno znaleźć inny kraj o takim potencjale ludnościowym czy też gospodarczym który dokonałby podobnej ilości aktów państwowego terroru. Stany Zjednoczone takich działań w czasach rządów Busha i Obamy razem wziętych (lata 2001-2017) dokonały około 400.

Biorąc pod uwagę, że USA są od ponad 30 lat dominującym na świecie mocarstwem i prowadzą swoje wojny imperialne o utrzymanie absolutnej dominacji nad światem niemal na wszystkich kontynentach, liczba morderstw żydowskich tym bardziej musi obrazować z jakim systemem politycznym mamy tam do czynienia w Izraelu.

Taka bezkarna działalność terrorystyczna nie byłaby możliwa, gdyby nie oportunizm i przekupność elit zachodnich. W zamian za grube miliony od międzynarodowego żydostwa, posady w żydowskich bankach czy też inne przysługi zachodnie elity polityczne, wojskowe czy też wywiadowcze gotowe są przymykać oko na jawne łamanie prawa międzynarodowego przez Izrael co w dodatku wzmacniane jest batem na gojów jakim jest magiczne hasło „antysemityzm”, stosowane wobec każdego krytyka polityki żydowskiej, które jeszcze mocniej oddziałuje na psychikę człowieka kiedy dodamy do niego drugie magiczne hasło, a mianowicie „holokaust”. W takim wypadku wytresowane na poczuciu winy społeczeństwa zachodu i ich elity nawet nie kiwną palcem aby zatrzymać kolejne mordy na elitach państwowych Iranu.

Autorstwo: Terminator 2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. Bergman R., „Powstań i zabij pierwszy”, Katowice 2019

2. Denoel Y., „Sekretne wojny Mossadu”, Warszawa 2013

3. Raviv D., Melman Y., „Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela”, Wołowiec 2014

4. Tyler P., „Twierdza Izrael”, Poznań 2014

5. https://nypost.com/2022/06/07/iranian-scientist-found-dead-after-developing-top-secret-missiles/

6. https://www.jpost.com/breaking-news/article-709876

7. https://www.aljazeera.com/news/2022/5/22/iran-irgc-quds-force-member-assassinated-in-tehran-state-media

8. https://en.wikipedia.org/wiki/Hassan_Sayyad_Khodaei

9. https://www.aljazeera.com/news/2022/5/26/one-dead-after-accident-at-irans-parchin-military-complex

10. https://en.wikipedia.org/wiki/Mohsen_Fakhrizadeh#Assassination

11. https://en.wikipedia.org/wiki/Mostafa_Ahmadi_Roshan

12. https://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_of_Iranian_nuclear_scientists#Darioush_Rezaeinejad_(23_July_2011)

13. https://en.wikipedia.org/wiki/RusAir_Flight_9605

14. https://www.businessinsider.com/russian-nuclear-scientists-tupelov-2011-6?IR=T

15. https://www.reuters.com/article/us-usa-security-idUSKCN1PO1FW

16. https://web.archive.org/web/20101203021454/http://www.time.com/time/world/article/0,8599,2033725,00.html

17. https://en.wikipedia.org/wiki/Fereydoon_Abbasi

18. https://en.wikipedia.org/wiki/Majid_Shahriari

19. https://en.wikipedia.org/wiki/Mahmoud_al-Mabhouh

20. https://www.spiegel.de/international/world/mysterious-assassination-in-iran-who-killed-masoud-ali-mohammadi-a-672522.html

21. https://www.bbc.com/news/world-middle-east-12191203

22. https://en.wikipedia.org/wiki/Massoud_Ali-Mohammadi

23. https://theintercept.com/2020/03/17/coronavirus-iran-sanctions/

24. https://english.almayadeen.net/news/politics/irgc-officer-martyred-in-syria

25. https://www.timesofisrael.com/iran-revolutionary-guard-general-reportedly-killed-in-syria/

26. https://theatlasnews.co/conflict/2022/07/16/6857/

27. https://www.timesofisrael.com/iran-says-naval-officer-martyred-in-latest-mysterious-military-death/

28. https://www.ynetnews.com/article/hj4111ssf9

29. https://www.tv7israelnews.com/irgc-reports-deaths-of-2-aerospace-officers/

30. https://www.iranintl.com/en/202206066935

31. https://www.dailymail.co.uk/news/article-10914861/Iran-suspects-Israel-POISONED-two-scientists.html

32. https://www.timesofisrael.com/iranian-scientist-found-dead-in-unclear-circumstances-reports/

33. https://www.iranintl.com/en/202206057555

34. https://www.israelhayom.com/2022/07/24/report-irgc-missile-engineer-assassinated/

35. https://www.jewishpress.com/news/middle-east/iran-news/report-irgc-missile-engineer-assassinated-in-iran/2022/07/24/

36. https://www.jwire.com.au/report-irgc-missile-engineer-assassinated-in-iran/

37. https://www.iranintl.com/en/202206038379

38. https://www.timesofisrael.com/irans-revolutionary-guards-kills-its-own-officer-for-suspected-spying-report/

39. https://www.timesofisrael.com/man-killed-in-industrial-accident-at-irans-parchin-military-facility/

40. https://iranwire.com/en/politics/104845-is-a-new-chapter-beginning-in-the-tussle-between-iran-and-israel/

41. https://www.aljazeera.com/news/2022/6/13/two-irgc-aerospace-employees-martyred-in-iran

42. https://www.jpost.com/breaking-news/article-707715

43. https://www.timesofisrael.com/mossad-head-nuclear-deal-wont-give-iran-immunity-from-israeli-operations/


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.