Szef dał 1000 funtów podwyżki z powodu inflacji

Opublikowano: 16.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1183

Szef firmy ze Stoke-on-Trent (miasto w Wielkiej Brytanii) dał swoim pracownikom 1000 funtów podwyżki. Uznał, że powinien to zrobić, aby mogli dać sobie radę z rosnącymi rachunkami i coraz wyższymi kosztami życia w Wielkiej Brytanii.

Decyzję w tej sprawie podjął Richard Stone, dyrektor zarządzający Stone Junction. Szef firmy zajmujące się public relations z siedzibą w Stafford podniósł pensję wszystkich swoich pracowników w wyniku ogromnego wzrostu rachunków za energię, paliwo i cotygodniowe zakupy, jak czytamy na łamach portalu „The Daily Mirror”. „Przesunęliśmy niektóre z naszych planowanych podwyżek, aby zbiegły się z czasem, w którym życie stało się po prostu droższe dla członków naszego zespołu” – komentował Stone.

„Nie uważamy, że to co zrobiliśmy, czyni nas świętymi. Nie uważam też, że jest to właściwy ruch dla każdej firmy w Wielkiej Brytanii” – komentował szczerze dyrektor zarządzający Stone Junction. „Wielka Brytania cierpi z powodu dekady polityki austerity, globalnej niepewności ekonomicznej i politycznych wstrząsów, pozostawiając realny wzrost płac w stagnacji” – dodawał.

„Podwyżka pensji niektórych PR-owców, przedstawicieli klasy średniej prawdopodobnie nie wpłynie na statystyki związane z biedą i nierównościami w Wielkiej Brytanii, ale chcemy mieć wpływ na to, na co możemy” – podsumowywał. Podwyżka weszła w życie w zeszłym miesiącu.

Warto dodać, że to jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Firma Fletcher Moorland obchodziła w zeszłym roku 75. urodziny, a w czasie pandemii nie tylko nie straciła, ale wręcz powiększyła swoje zyski ze względu na rosnący popyt na energię odnawialną i pojazdy elektryczne. W ciągu ostatnich dwóch lat, gdy wiele biznesów upadło przez kolejno wprowadzane lockdowny, Fletcher Moorland przyjął do pracy 18 nowych pracowników. A ponieważ wszyscy bardzo ciężko pracowali w trudnym okresie pandemii, to teraz zarząd firmy postanowił się odwdzięczyć pracownikom i nagrodzić każdego z nich dodatkiem do pensji w wysokości 1000 funtów.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Zdjęcie: frycyk01 (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tojazenn 17.05.2022 01:14

    Ta firma od podwyzki zajmuje sie PR czyli zalezy im na rozglosie. To jest jedyny powod tego 1000 funta. Taniej wyszlo dac wlasnym ludziom podwyzke niz placic za reklame.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.