Szef brytyjskiej lewicy podejrzany o antysemityzm

Opublikowano: 28.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 579

„Jeremy Corbyn regularnie staje po stronie antysemitów” – napisali w liście otwartym przedstawiciele dwóch żydowskich instytucji w Wielkiej Brytanii – Board of Deputies of British Jews i Jewish Leadership Council. „Dziś liderzy społeczności żydowskiej mówią Jeremy’emu Corbynowi dość tego!” – mówi list. Obie organizacje niepokoi zaangażowanie propalestyńskie szefa brytyjskiej Partii Pracy.

„Dochodzimy do wniosku, że (Corbyn) nie postrzega problemu antysemityzmu z należytą powagą, bo jest ideologicznie zafiksowany na skrajnie lewicowej wizji świata, która jest instynktownie wroga umiarkowanym środowiskom żydowskim” – podejrzewają autorzy listu.

List przypomina, że sześć lat temu Corbyn ujął się za freskiem graffiti w Londynie, który postanowiono zniszczyć w związku z oskarżeniem go o wymowę antysemicką. Dzieło przedstawiało biznesmenów, w tym Żydów, liczących pieniądze wokół gry rozłożonej na plecach mężczyzn o ciemnym kolorze skóry. Corbyn przeprosił, bo „przyjrzał się lepiej”. W 2012 pisał do autora pracy: „Jest pan w dobrym towarzystwie. Rockefeller zniszczył dzieło Diego Viery, bo zawierało wizerunek Lenina”.

Obie organizacje żydowskie zwróciły uwagę, że Corbyn jakby gdyby nigdy nic spotyka się z przedstawicielami libańskiego Hezbollahu, a nawet towarzyszy londyńskim spotkaniom na rzecz tej „terrorystycznej” organizacji. Corbyn miałby też popierać „terrorystów” z palestyńskiego Hamasu, co szczególnie niepokoi lobby proizraelskie w Zjednoczonym Królestwie.

„W najlepszym wypadku wynika to z obsesyjnej nienawiści skrajnej lewicy do syjonizmu, syjonistów i Izraela, w najgorszym to sugeruje spiskową koncepcję świata, w której umiarkowane społeczności żydowskie są uznawana za wrogie” – piszą autorzy listu.

Wczoraj, na ich wezwanie, kilkaset osób manifestowało przed parlamentem w Londynie przeciw Corbynowi i jego „tolerancji dla antysemityzmu”. Kilkadziesiąt innych osób pojawiło się na miejscu, by go bronić, doszło do pyskówek i przepychanek. Szef opozycji znalazł się na widelcu prasy również z powodu swego dystansu do wskazywania Rosji jako winnej próby otrucia szpiega Skripala.

Corbyn obiecał spotkać się z przedstawicielami organizacji żydowskich. Niektóre, lewicowe go bronią, wskazując, że zarzucanie antysemityzmu bywa groźną bronią polityczną, która nie zawsze jest ostrożnie stosowana.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. tojazenn 28.03.2018 15:33

  a co w tym zlego jak ktos chce pomagac Palestynczykom?

 2. kozik 28.03.2018 17:14

  Jeśli wspiera Palestyńczyków, to NIE JEST ANTYSEMITĄ, bo to są semici!!!

 3. manriusz 28.03.2018 18:00

  Kiedyś ktoś powiedział: KTO NIE Z NAMI, TEN PRZECIWKO NAM. Żydzi właśnie tak myślą.

 4. MasaKalambura 29.03.2018 01:51

  Sprawę antysemityzmu najlepiej zawsze naświetlać aspektem znaczenia słów
  Goim – nie Żydzi – semicko hebrajskie
  Al Kafirułn – niewierni – semicko arabskie.

  Dla Słowian to Niemiec – nie mówiący słowami – niemy. W semickich dialektach zawsze jest to cecha w połączeniu z wiarą lub niewiarą w Jedność Tego Który stworzył. I poganin – nie uznający posłannictwa Jezusa syna Maryi.

  Chyba ze to Słowianie Żydzi lub Muzułmanie. To wtedy tamto powyżej.

  Co ciekawe lewica w Europie to z wielkim prawdopodobieństwem nieuznający istnienia Stwórcy lub obowiązujących dogmatycznie Jego opisów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.