Szef Amazona w jeden dzień zarobił 6,4 mld USD

Opublikowano: 15.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 590

Najbogatszy człowiek świata, szef firmy Amazon Jeff Bezos w ciągu dnia wzbogacił się o ponad 6 mld dolarów w związku z rekordowym wzrostem wartości akcji przedsiębiorstwa – przekazuje Forbes.

Według danych periodyku we wtorek przed zamknięciem giełdy akcje Amazona wzrosły o 5,3% – do 2238 dolarów za akcję. W rezultacie majątek Bezosa zwiększył się do 1338 mld dolarów – szacuje „Forbes”.

Fortuna MacKenzie Bezos, byłej żony szefa Amazona, również wzrosła o 2,2 mld dolarów i wynosi 44,8 mld.

W kwietniu magazyn „Forbes” poinformował, że Bezos po raz kolejny zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata – trzeci rok z rzędu. Wówczas majątek biznesmena szacowany był na 113 mld dolarów.

Amazon to jedna z największych sieci handlowych na świecie. Oprócz Stanów Zjednoczonych firma działa w Kanadzie, Chinach, Brazylii, Japonii i krajach Europy. Sklep internetowy Amazon.com powstał w czerwcu 1995 roku. Według danych z końca 2019 roku w firmie jest zatrudnionych 798 tys. osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piron 15.04.2020 15:57

    Cytat:

    “Najbogatszy człowiek świata, szef firmy Amazon Jeff Bezos w ciągu dnia wzbogacił się o ponad 6 mld dolarów w związku z rekordowym wzrostem wartości akcji przedsiębiorstwa – przekazuje Forbes.”
    Oto sposób w jaki następuję “przepływ” bogactwa w kierunku krezusów typu Jeff Bezos (upadek mniejszych konkurencyjnych firm, a następnie przejęcie ich klientów), niestety w obecnej sytuacji (koronawirus) ten mechanizm jest wykorzystywany nagminnie, aby bezprawnie zagrabić dużą część światowego majątku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.