Szczury w stolicy Francji są coraz bardziej bezczelne

Opublikowano: 16.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2400

Przepełnione pojemniki na śmieci stoją od wielu dni na ulicach Paryża, po których grasują coraz bardziej bezczelne szczury. Paryscy śmieciarze zapowiadają, że ich strajk potrwa do 20 marca. Śmieciarz francuski jest „funkcjonariuszem” i jako taki sporo straciłby na reformie emerytalnej.

Walające się odpady spowodowały, że do akcji wkroczył minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, który wezwał socjalistyczne władze merostwa do uprzątnięcia tych śmieci ze względu na coraz bardziej niebezpieczne „warunki sanitarne”.

Politycy i mieszkańcy krytykują mer miasta Hidalgo i jej zarząd za bezczynność. Minister Darmanin nakazał paryskiej komendzie policji wezwanie ratusza do rekwizycji firmy i zmuszenia personelu oczyszczania miasta do pracy.

Sprawa ma podtekst polityczny, ponieważ lmer miast to socjalistka, a ta partia wspiera protesty przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego. Socjalistyczny ratusz Paryża zdecydowanie sprzeciwia się reformie emerytalnej. Jeśli miasto nie dokona „rekwizycji” firmy to państwo zajmie jego miejsce – ostrzega minister.

Warto tu dodać, że donos na merostwo całego miasta złożyła centroprawicowa mer VII dzielnicy miasta – Rachida Dati z Partii Republikanie. Wskazała, że obecne „warunki sanitarne” w jej dzielnicy grożą epidemią.

Anna Hidalgo jednak odmawia złamania strajku śmieciarzy. Odpowiedziała Géraldowi Darmaninowi, że „nie zamierza” prosić o „rekwizycje firmy”. Śmieciarze strajkują od ponad tygodnia. Trzy spalarnie śmieci wokół Paryża także są zamknięte (w Ivry-sur-Seine, Issy-les-Moulineaux i w Saint-Ouen). Pojemniki na śmieci nie są zbierane. Mieszkańcy wyrzucają odpady obok, co stanowi zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza przez znaczne rozmnażanie się szczurów. W Paryżu zalega ponad 7 000 ton śmieci.

Śmieci stały się też bronią. 300 demonstrantów ustawiło kosze pełne odpadków przed biurem partii prezydenckiej w Paryżu „Renesans” w 8. dzielnicy miasta na rue du Rocher. Do akcji wkroczyła policja. Polityk partii Macrona krytykował „zastraszanie, na które nie ma miejsca w demokracji” i gratulował „szybkości reakcji komendy policji”. Tymczasem losy ustawy emerytalnej ważyły się w środę na komisji wspólnej parlamentu.

Strajk śmieciarzy stał się nawet okazją do żartów. Na Twitterze pojawiła się „miss śmietników”… i kilka dowcipnych innych memów:

Autorstwo: BD
Na podstawie: BFM TV, „Valeurs”, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 16.03.2023 15:18

    Nie ma złego, szczury zeżrą bezdomnych kolorowych lub na odwrót, wtedy migranci przestaną częściowo kraść żywność

  2. replikant3d 16.03.2023 18:20

    Szurnięty Mędrzec, jak już wszamają ich, to kolej przyjdzie na pozostałych…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.