Szczepionki AstraZeneca mogą być niebezpieczne

Opublikowano: 08.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1940

Europejska Agencja Leków (EMA) w końcu przyznała, że zakrzepica jest niepożądanym odczynem poszczepiennym po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Oczywiście specjaliści nadal zalecają jego przyjmowanie wskazując, że korzyści przewyższają ewentualne ryzyko.

Najczęstszą przyczyną śmierci po przyjęciu szczepionek przeciw COVID-19 są skrzepy występujące w krwioobiegu. Dotyczy to tak samo szczepionki AstraZeneca jak i szczepionek mRNA. W przypadku tej pierwszej szczepionki spotykane są zatory żył tylnych mózgu. Występują rzadko bo 1 na 125 tys przypadków. „Coraz ciężej stwierdzić brak związku dziwnych incydentów zakrzepowo-zatorowych ze szczepieniami AstraZeneca” – oświadczyła EMA.

Oprócz tego EMA przyznaje, że raportowanie skutków ubocznych po szczepieniach przeciw COVID-19 kuleje. NOPy nie są po prostu zgłaszane, tak jakby ich występowanie było czymś co ma pozostać nieznane. Ostatecznie agencja uznała, że zakrzepy powinny być wymienione jako możliwe skutki uboczne po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.

Prowadzone w Wielkiej Brytanii testy sprawdzające skuteczność szczepionki Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmy AstraZeneca u dzieci zostały wstrzymane do czasu wyjaśnienia domniemanych związków preparatu z rzadkimi zakrzepami krwi u dorosłych. Według niektórych hipotez katalizatorem nagłych zakrzepòw jest prawdopodobnie adenowirus, użyty jako wektor szczepionki.

Ofiary NOP-ów, które można powiązać ze szczepieniem preparatem AstraZeneca zdarzają się też w Polsce. Zmarło kilku zaszczepionych nauczycieli. Prokuratura bada przyczynę zgonu 40-letniej nauczycielki z Kocka w kilkanaście dni po szczepieniu. Wielu nauczycieli ciężko się rozchorowało co skutkowało plagą zwolnień lekarskich. Co ciekawe wielu z nich rozchorowało się ze względu na zatoki, a przecież śmierć wywoływały zatory żył mózgu!

Nigdy w historii EMA nie notowano tak wielu poważnych NOP i zgonów po szczepieniach. W marcu liczby eksplodowały. Nie można wykluczyć, że to skutki uboczne preparatów AstraZeneca, Pfizer i Moderna po masowych szczepieniach.

Nadal nie wiadomo co z tematem szczepionki AstraZeneca zrobią polskie władze, ale dotychczas szły w zaparte powtarzając jak mantrę, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne. Prawdopodobnie będą dalej przekonywać, że EMA stwierdziła, iż zyski są większe niż ryzyka i będą nadal aplikować te preparaty kontynuując obecną politykę wobec klasyfikowania negatywnych odczynów poszczepiennych polegającą na rytualnym nie dostrzeganiu związku przyczynowo-skutkowego między ewentualnym NOP-em a szczepieniem.

Warto przypomnieć, że preparaty Pfizera i Moderny również mają potencjał do wywoływania skrzepów. Jak donosi Wikipedia: „Pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego, zakrzepicy”. A skoro są takie ryzyka to trzeba je uczciwie raportować, żeby inni mogli podjąć decyzję o szczepieniu opierając się na rzeczywistych danych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 08.04.2021 15:53

    “…polskie władze, ale dotychczas szły w zaparte powtarzając jak mantrę, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne.”

    Skoro takie dobre i skuteczne, to za każde powtórzenie tej mantry powinni dostać dodatkową dawkę tego dobrodziejstwa. Ciekawe wtedy kto jeszcze by został do powtarzania tych bredni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.